PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Juventus-Manchester City përfundon me barazim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Juventus-Manchester City përfundon me barazim   Thu Dec 16, 2010 9:33 pm

Prishtinë, 16 dhjetor – Sonte në 12 stadiume evropiane janë luajtur ose po luhen akoma takimet e fundit të këtij sezoni në Ligën e Evropës. Nga takimet që tashmë kanë përfunduar dhe që ishte një lloj derbi, ishte ai ndërmjet Juventusit dhe Manchester Cityt, e cila përfundoi me barazim 1:1. Baras përfundoi edhe takimi ndërmjet Bayer Leverkusenit dhe Atletico Madridit, gjë që i kushtoi ekipit spanjoll me rënie nga garat e mëtejshme në këtë garë. Nga gara është eliminuar edhe Genti i Belgjikës.

Rezultatet

Juventus 1 - 1 Manchester C.
Salzburg 0 - 1 Lech Poznan
Aris Selanik 2 - 0 Rosenborg
Bayer Lev. 1 - 1 Atletico Madrid
Levski Sofia 1 - 0 Sporting Lisbon
Lille 3 - 0 AA Gent

Nga ora 21:05 janë duke u zhvilluar edhe takimet, kurse rezultatet e pjesë së parë janë këto:

AEK Athinë 0 - 1 Zenit
Anderlecht 2 - 0 Hajduk Split
Getafe 1 - 0 Young Boys
Stuttgart 1 - 0 OB Odense
Debrecen 0 - 0 Sampdoria
PSV 0 - 0 Metalist Kharkiv

Anderlechtit të Besnik Hasit i përgjigjen këto rezultate momentale, sepse vetëm fitorja kundër hajdukut të Spliutit, por njëkohësisht edhe humbja e AEK-ut kundër Zenitit në Athinë i mundëson kalimin në fazën tjetër të Europa League.

Faleminderit për rekomandimin Faleminderit për rekomandimin

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Juventus-Manchester City përfundon me barazim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: