PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Stresi i punës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Stresi i punës    Thu Dec 16, 2010 10:48 pm

Kur një person e ekzagjeron paksa me punën, nuk ka më forcë të investojë nga vetja në lidhje.

Personat që thonë se janë viktima të stresit të shkaktuar nga jeta moderne, janë vetë shkaku i stresit. E megjithatë, edhe pse realisht arrin të kuptojë se në ç'gjendje ndodhet, e ka të pamundur të mos ndihet i lënduar.

Të kesh gjithmonë diçka urgjente dhe të rëndësishme për të bërë, është një mënyrë për t'u ndjerë i rëndësishëm dhe të evitosh të bësh atë që nuk të përket. Por ajo që ka më shumë rëndësi është që të kuptosh se ku duhet t'i harxhosh energjitë e tua.

Puna është e rëndësishme për ty, por duhet të kuptosh se në jetë ka edhe lloje të tjera kënaqësish që nuk mund t'i marrësh nëpërmjet punës. /Telegrafi/

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Stresi i punës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) LIFESTYLE (¯`♥´¯) :: LIFESTYLE-
Kërce tek: