PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?

Shko poshtë 

Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejtja...Xhelozia ?
 Dashuria
 Urrejtja
 Xhelozia
Shiko rezultatin
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 35

MesazhTitulli: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Sun Nov 28, 2010 2:19 am

Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejtja...Xhelozia ?
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.eja-ti.tk
Saranda
Anëtar/e
Anëtar/e
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/11/2010
Postime Postime : 47
Vendodhja Vendodhja : Ne Boten e Qudirave
Mosha Mosha : 32

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Tue Nov 30, 2010 2:05 am

Une them se te trija lidhen fort ndermejt veti po me e forte eshte dashuria.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Erika
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 138
Vendodhja Vendodhja : Uk
Mosha Mosha : 30

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Tue Dec 14, 2010 2:48 am

ku ka dashuri ka dhe xhelozi,ndersa urrejtja eshte dicka qe nuk e mban dot ter jeten.
Une mendoj se xhelozia eshte shume e forte,saqe te dergon dhe ne perfundimin e nje ndarje ne dashuri Sad
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.eja-ti.albanianforum.net
MelKarramel
Anëtar/e
Anëtar/e
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 24/01/2011
Postime Postime : 10
Vendodhja Vendodhja : Pejë
Mosha Mosha : 29

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Mon Jan 24, 2011 5:00 am

Kurr mos e duaj dikend shume se do ta urresh shume,kurr mos e urrej dikend shume se do ta duash shume thjesht eshte nje trekendesh nga urrejtja fillon dashurija kur ka dashuri ka dhe xhelozi per mua te triat jan te forta Wink
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://www.ejatiteune.com
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Wed Jan 18, 2012 12:09 am

Une them keshtu kam bindjen e plot qe nga urrejtja fillon dashurija nga Dashurija e tepert FiLLon XheLozija kshtu qe Nga xheLozija e tepert Mund dhe te shkatrrohet dashurija, qe te trija jan te Forta e para per mua bije Posht Urrejtja, tani pak e zort per tu pergjigjur shum sakt Por mendimi im esht Ky. Qe do te thot e dyta bije Posht dashurija dhe me e forta mbetet XheLozija spaku ky esht mendimi me i sakt i imi e bera nje Analiz te vogel ne vete dhe ja me Dyl kja Pergjigje!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Sat Jan 21, 2012 12:52 am

Po i rendis :
3)Xhelozia
2)Urrejtja
1)Dashuria
Dashuria mbizoteron

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Sat Jan 21, 2012 4:32 am

mendoj qe Gabon se Dashurin Vetem XheLozija Mund ta shkaterroj!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Sat Jan 21, 2012 5:06 am

whiscy shkruajti:
mendoj qe Gabon se Dashurin Vetem XheLozija Mund ta shkaterroj!
kush ta ka thene kete apo e thua nga eksperienca???

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Sat Jan 21, 2012 9:31 am

jo nga eksperienca sepse nuk jam gjeLoz fare Por kam Lexuar ne nje Liber dashurije kam lexuar dhe ne nje Gazzet Ditore dhe kam bindjen une personalisht se esht aja !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Sat Jan 21, 2012 9:42 pm

dashuria vetem lumturi sjell dhe nese ti ndihesh xheloz per ate qe ti e do dhe nuk ke besim tek ajo normal qe ndjenja e xhelozize do te mbizoteroje.....

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Sat Jan 21, 2012 10:05 pm

gjithsesi esht aja qe ju e thuani por shum shpesh ndodh qe Xhelozija te shkaterron dashurin!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Sun Jan 22, 2012 2:36 am

Dashuria është forcë psikologjike që ven në veprim tërë qenjën njerëzore. Kur dashuron vajzën apo vajza djaloshin, thyen të gjitha kyqet dhe arrinë deri në cakun e dëshiruar. Kur dashuron prindërit, i kënaq prindërit dhe për rreth. Kur dashuron vatanin kapë pushken e mbronë Atë, siç e kan mbrojtë trimat. Me një fjalë DASHURIA nuk njef kufi dhe rrezaton çdo gjë që është pozitive. Me një fjalë energji pozitive. Në dashuri nuk ka asgjë negative. Këtu bëhet fjalë për dashuri të sinqertë dhe shumë serioze. Dashuri është si dielli që rrezaton rruzullin tokësor. Njeriu i dashuruar rrezaton gjekundi ku ai sjellët, si në familjen e vet si në rreth. Ai qe dinë me dashtë, apo dashuru, nuk din as me urrejtë as me xhelozu.
Urrejtja, ai që dashuron nu dinë çfarë është urrejtja. Urrejtja është faktori më mizor për shkatrrimin e qenjës njerëzore. Urrejtja fare nuk e prekë të urrejturin, por thellë e prekë atë që urrenë, duke e sjellë në gërminat më të mdha të vuajtjeve. Çdo kush që nuk e njef këtë materie nuk e dinë sa mund ti bëjë dëmë urrejtja njeriut. Sëmundjet nga urrejtja janë të pashëruar, siç thuhet në Dianetikë, bëhën përsona aberrativ duke kaluar në skizofreni. Urrejtja nuk reflekton më largë se të qenja që urrenë. I krijon probleme familjës së vet dhe ia mbush mjekut xhepat me para.
Xhelozia është pak më e butë, mirëpo i shkon përshtati urrejtjës. Ai që Urren dhe xhelozon nuk dinë me dashuru.
Armiku më i madh i njeriut është: Urrejtja, friga dhe emocioni.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Fri Jan 27, 2012 9:16 pm

Yessss!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Sun Jan 29, 2012 12:44 am

te bera te thuash nje po per mendim tim keshtu qe do te marresh nje denim....

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
Maqoku
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 14/12/2010
Postime Postime : 875
Vendodhja Vendodhja : peje
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Sun Jan 29, 2012 8:38 am

qe te trija!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit
Laksi
V.I.P
V.I.P
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 06/11/2011
Postime Postime : 1088
Vendodhja Vendodhja : Në brendësi të Lëkurës sate
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Fri Feb 17, 2012 11:27 pm

Mendimi eshte qe Xhelozia eshte me e fort se Urrejtja dhe Dashuria
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    Thu Feb 23, 2012 9:37 pm

Laksi shkruajti:
Mendimi eshte qe Xhelozia eshte me e fort se Urrejtja dhe Dashuria

Xhelozia mund te kaloje si nje semundje prandaj mund te jete me e forte.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
Sponsored content
MesazhTitulli: Re: Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?    

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Cila është më e fortë Dashuria .. Urrejta...Xhelozia ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA-
Kërce tek: