PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Zjarri në një hotel në Filipine lë 15 të vdekur

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Zjarri në një hotel në Filipine lë 15 të vdekur   Sun Dec 19, 2010 10:21 pm

Manila, 19 dhjetor – Një zjarr në një hotel në veri të Filipineve ka shkaktuar vdekjen e 15 personave dhe plagosjen e 12 të tjerëve, njoftuan zyrtarët.

Zjarri filloi në katin e parë të hotelit pesëkatësh në qytetin Tuguegarao, në provincën Cagayan.

Shumica e mysafirëve ishin në gjumë kur filloi zjarri, por dhjetëra u shpëtuan apo arritën të shpëtojnë. Zjarrfikësit kanë luftuar me zjarrin për katër orë.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Zjarri në një hotel në Filipine lë 15 të vdekur
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: LAJME NGA BOTA-
Kërce tek: