PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Rusia paralajmëron për tensionet midis Koreve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Rusia paralajmëron për tensionet midis Koreve    Sun Dec 19, 2010 10:23 pm

Moskë, 19 dhjetor – Rusia thotë se është seriozisht e shqetësuar se tensionet midis Koresë Veriore dhe asaj Jugore do të përshkallëzohen më tutje.

Pheniani ka kërcënuar se do të kundërpërgjigjet, nëse Seuli vazhdon me stërvitjet e planifikuara ushtarake në ishullin afër kufirit të kontestuar detar midis dy vendeve.

Muajin e kaluar 4 persona u vranë, kur Pheniani sulmoi ishullin gjatë stërvitjeve të ngjashme, njoftojnë agjencitë.

Këshilli i Sigurimit i OKB-së pritet të diskutojë situatën në një mbledhje urgjente, të kërkuar nga Rusia.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Rusia paralajmëron për tensionet midis Koreve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: LAJME NGA BOTA-
Kërce tek: