PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Tahiri: Nuk ka koalicion me kryeministrin Thaçi dhe PDK-në

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Tahiri: Nuk ka koalicion me kryeministrin Thaçi dhe PDK-në    Sat Jan 29, 2011 9:37 pmPrishtinë, 30 janar - Partia e Ramush Haradinajt vazhdon t’i qëndroj besnik zotimit të kahershëm të saj për të mos hyrë në një qeveri me Hashim Thaçin dhe partinë e tij. Përkundër qëndrimeve të shumë zyrtarëve në qendër dhe degë, Aleanca ende nuk ia ka hequr “vijën e kuqe” PDK-së, raporton sot gazeta Zëri. Besnik Tahiri thotë se qëndrimi zyrtar i AAK-së nuk mund të ndryshohet nga ballinat e gazetave dhe as qëndrimet personale të zyrtarëve të veçantë të partisë.

AAK sipas tij do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së PDK-së për të zhvilluar konsulta, por siç shprehet ai, në asnjë rrethanë, kursi i AAK-së nuk mund të jetë ndryshe.
Sipas Zërit, Tahiri ka thënë se “ne nuk kemi ndryshuar qëndrimin rreth mundësisë së bashkëqeverisjes me PDK-në. Ky qëndrim është që nga viti 2009 dhe ai është që AAK-ja nuk do të bëjë koalicion me kryeministrin Thaçi dhe PDK-në”.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Tahiri: Nuk ka koalicion me kryeministrin Thaçi dhe PDK-në
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: