PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Nëntëdhjetedy raste me A/ H1N1

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Nëntëdhjetedy raste me A/ H1N1    Sun Jan 30, 2011 1:35 am

Nga fillimi i epidemisë e deri të dielën nga mostrat e marra në Klinikën Infektive të QKUK-së janë të dokumentuar 108 të sëmurë të prekur me influencën në Kosovë.

Drejtues të Klinikës Infektive të QKUK-së thonë se në popullatë nuk duhet të ketë vend për panik, për shkak se janë të përgatitur mirë për menaxhim të influencës A/ H1 N1.

Drejtori i Klinikës Infektive, Shemsedin Dreshaj, ka thënë se gjatë këtij sezoni të gripit pandemik A/H1N1, në Kosovë janë konfirmuar 92 raste me këtë virus, 16 me virusin e influencës A, ndërsa dy raste me A/ H1N1 janë duke u trajtuar në mjekimin intensiv.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Nëntëdhjetedy raste me A/ H1N1
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: SHËNDETËSI-
Kërce tek: