PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Mimoza Kusari, ministre e Jashtme ose e MTI-së?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Mimoza Kusari, ministre e Jashtme ose e MTI-së?   Thu Feb 10, 2011 8:10 pmPrishtinë, 10 shkurt – Tash kur ende nuk dihen me saktësi përbërësit e kabinetit të ardhshëm qeveritar, ose të Qeverisë Thaçi 2, kanë nisur të kalkulohen edhe publikisht emrat konkretë që do të udhëheqin dikasteret e caktuara të Qeverisë.
Mbrëmë në disa media elektronike kosovare, është përmendur emri i Mimoza Kusarit-Lilës si kandidate për ta udhëhequr Ministrinë e Punëve të Jashtme të Kosovës, ose Ministrinë e Tregtisë dhe Industrisë (MTI). Këtë informacion Kusari-Lila as nuk e ka pohuar, as nuk e ka mohuar. Ajo vetëm se ka thënë se ende nuk është biseduar asgjë për poste konkrete, ndërkohë që ka pranuar se po bisedohet me PDK-në për koalicionin e pritshëm.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Mimoza Kusari, ministre e Jashtme ose e MTI-së?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: