PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 PDK- AKR merren vesh, Pacolli president ?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: PDK- AKR merren vesh, Pacolli president ?   Sat Feb 12, 2011 9:09 pmPrishtinë, 13 shkurt - Hashim Thaçi dhe Behgjet Pacolli janë takuar sërish të shtunën në mbrëmje për të finalizuar marrëveshjen ndërmjet vete për formimin e qeverisë së re të Kosovës.
Burimet të afërta me zhvillimet kanë konfirmuar për portalin Indeksonline se PDK-ja i ka pranuar kushtet e Pacollit, dhe do t’ia japë atij postin e Presidentit të Republikës.
AKR-ja gjithashtu me këtë version do t’i marrë një zv/kryeministër dhe 4 minstri për t’i udhëhequr, por ende nuk është përcaktuar cilat. Zyrtarizimi pritet gjatë të dielës.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
PDK- AKR merren vesh, Pacolli president ?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: