PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Të hënën UEFA dënon Gattuson

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Të hënën UEFA dënon Gattuson   Thu Feb 17, 2011 11:07 pm

Nyon, 17 shkurt – UEFA ka vepruar me shpejtësi pas goditjes që Gennaro Gattuso ia dha asistentit të trajnerit të Tottenhamit, Joe Jordan, të martën, duke e akuzuar mesfushorin e Milanit për “sjellje flagrante josportive”.
Seanca për akuzë do të zhvillohet të hënën, dhe dënimi është në duart e panelit disiplinor, transmetojnë mediet britanike.
Dënimi minimal për sjellje josportive është vetëm një ndeshje, por për shkak të natyrës publike të incidentit, pritet që UEFA të marrë një vendim më të ashpër për fituesin e Kampionatit Botëror më 2006.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Të hënën UEFA dënon Gattuson
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: