PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shorti i Champions: Anglezët e pafat

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Shorti i Champions: Anglezët e pafat    Fri Mar 18, 2011 11:01 pm

Nyon, 18 mars – Shorti i çerekfinales së Ligës së kampionëve ishte i pamëshirshëm për klubet angleze. Manchester United dhe Chelsea do të duhet të ndeshen që në këtë fazë dhe njëra nga to me siguri do të eliminohet, kurse skuadra e tretë angleze, Tottenhami “zgjodhi” për kundërshtar Real Madridin, që bashkë me Barcelonën janë dy favoritët kryesorë për titullin e skuadrës më të mirë evropiane në këtë edicion.

Mbase me fat mund të konsiderohet edhe Interi i Milanos, i cili do të ketë kundërshtar Schalken gjermane.

Për sa i përket Barcelonës, me siguri që ajo do ta dëshironte më shumë ekipin gjerman apo Tottenhamin për kundërshtar se sa ukrainasit e papërshtatshëm të Shakhtarit.

Çiftet e çerekfinales:

Real Madrid - Tottenham
Chelsea - Manchester Utd
Barcelona - Shakhtar
Inter - Schalke 04

Ndeshjet e para do të luhen më 5 dhe 6 prill, ndërsa ndeshjet e kthimit më 12 e 13 prill.
Në rast të fitoreve të Real Madridit dhe të Barcelonës, këto dy skuadra do të nedehsn në gjysmëfinale, derisa çiftin tjetër gjysmëfinalist do ta përbëjnë fituesit e ndeshjeve Chelsea – Manchester dhe Inter – Schalke.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Shorti i Champions: Anglezët e pafat
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: