PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Aurela Gaçe me “Feel the Passion” në Eurovision

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Aurela Gaçe me “Feel the Passion” në Eurovision    Mon Mar 21, 2011 9:34 pmTiranë, 21 mars - Aurela Gaçe do ta përfaqësojë Shqipërinë në festivalin e 56-të të këngës Eurovision, që këtë vit do të mbahet në Dyseldorf të Gjermanisë.

“Kënga ime”, që në versionin anglisht është titulluar “Feel the Passion”, është e kompozuar nga Shpëtim Saraçi, kurse tekstin e ka shkruar Sokol Marsi, transmeton REL.

Shqipëria ka filluar të marrë pjesë në këtë festival që nga viti 2004. Finalja e madhe e Eurovisionit të sivjetmë mbahet më 14 maj.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Aurela Gaçe me “Feel the Passion” në Eurovision
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: