PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Milan sigurt drejt titullit në Serie A

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Milan sigurt drejt titullit në Serie A    Sun Apr 10, 2011 9:59 pm

Milano, 10 prill – Ekipi i Milanit është në rrugë të mbarë që këtë stinor ta fitojë scudeton, titullin e kampionit në Ligën e Parë të Italisë në futboll.
Milanistët para pak çastesh përfunduan ndeshjen në Firence kundër Fiorentinës vendëse, duke e mbyllur me rezultatin 2:1 në favor të vetin. Golin e parë për Milanin e shënoi Seedorf në minutën 8, kurse të dytin Pato në minutën 41.
Fiorentina, ndërkaq, shënoi në minutën 80 me anë të Vargasit.
Me këtë fitore, Milan sërish kryeson i vetëm tabelën e klasifikimit me tre pikë epërsi para Napolit.
Falë formës së mirë të kohëve të fundit, besohet se lojtarët Milanit nuk do ta lëshojnë rastin e ofruar për të rikthyer titulli e kamponit në San Siro.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Milan sigurt drejt titullit në Serie A
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: