PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Samanta përjashtohet nga “Top Festi”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Samanta përjashtohet nga “Top Festi”    Mon May 23, 2011 1:38 amKëngëtarja simpatike, Samanta Karavella e cila ishte favorite të merrte një çmim të rëndësishëm në edicion e tetë të “Top Fest”-it, është përjashtuar nga kjo garë.

Sipas burimeve të “Bluetooth”, Samanta nuk ka kryer obligimet financiare që ka pasur borxh ndaj këngëtarit Big Basta i cili është autor i këngës së dhe kjo gjë duket se e ka revoltuar shumë Bigun.

Ai është autori i të gjitha pjesëve përbërëse të këngës, duke filluar nga muzika për të përfunduar tek teksti. Pikërisht me të drejtën që i jep kjo autorësi, Bigu ka dorëzuar pranë drejtuesve të festivalit një shkresë ligjore, përmes së cilës Samantës i ndalohet interpretimi i këngës pa kryer pagesën për të.

Këngëtarja e suksesshme është nën menaxhimin e studios së reperit Big Basta që nga viti që lëmë pas, dhe ky ngërç në marrëdhëniet e tyre na lë të kuptojmë se gjithçka do të ndërpritet këtu, raporton “Bluetooth”.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 25

MesazhTitulli: Re: Samanta përjashtohet nga “Top Festi”    Sat Jun 04, 2011 1:48 am

me vjen keq per samanten..kenga e saj ishte fantastike -femer fatale...

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://forumi.shqiperia.com/
 
Samanta përjashtohet nga “Top Festi”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: