WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 39

I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër  Empty
MesazhTitulli: I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër    I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër  EmptyFri Nov 18, 2011 11:23 pm

Sipas një studimi slloven të bërë së fundi, çdo i pesti person i martuar është i dashuruar në tjetërkënd.

Zakonisht personi tjetër në të cilën dashurohen të martuarit është kolegu i punës, miku më i mirë ose ish partneri. Mirëpo, vetëm një nga gjashtë personat që janë në lidhje martesore, janë të gatshëm të hyjnë në një aferë.

Lajm i mirë për ata persona, partneri i së cilit/cilës është duke kaluar në ato faza, është që sipas të dhënave statistikore rënia në dashuri me personin tjetër kërkon më tepër kohë se sa tre vjet. Andaj nëse kriza martesore evitohet për një kohë më të shkurtër, shanset për një lidhje të shëndoshë janë ende të hapura.

Vetëm pak pikë të përqindjes të dhënat nga studimi, devijojnë nga thënia se njeriu është i dashuruar në personin tjetër për sa kohë e përmend atë.

Gjithashtu studimi ka treguar se një e treta e të gjithë të martuarve janë të pakënaqur me partnerin e tyre. Meshkujt e martuar kanë më tepër gjasa që të krijojnë lidhje dashurie se sa femrat e martuara. Madje, të dhënat nga studimi tregojnë se ata janë më të gatshëm ta lejnë gruan për të dashurën se sa e kundërta.

Përqindja e meshkujve të dashuruar në dikë tjetër e që janë në gjendje ta lejnë gruan për atë është rreth 29%, gjersa tek femrat për ta bërë të njëjtën gjë është vetëm 19%.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
I/E martuar por në dashuri me dikë tjetër
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Te dashurosh dike qe eshte i/e martuar
» Do te martoheshit me dike qe me pare ka qene i martuar?
» SHIKONI TE DASHURIN TE DASHUREN TUAJ NE PUB ME NJE TJETER?????SI REAGONI????
» Faktorët që çojnë një mashkull drejt një lidhje tjetër
» Mosha ideale per tu martuar?

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) LIFESTYLE (¯`♥´¯) :: LIFESTYLE-
Kërce tek: