PortaliForumPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Troja “e kall” publikun e Prishtinës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
avatar

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 34

MesazhTitulli: Troja “e kall” publikun e Prishtinës    Tue Nov 29, 2011 3:23 amMegjithëse koncerti i grupit “Troja” mbrëmë ka filluar me vonesë, adhuruesit e këtij grupi janë ndarë të kënaqur me atmosferën dhe performancën e rokerëve.

Koncerti, i organizuar për 28 nëntorin, Ditën e Flamurit, me moton “Shkun 99 vjet e hajt”, ishte paraparë të fillojë rreth orës 20:00. Me një orë vonesë, në skenë të parët u ngjitën anëtarët e grupit “Garazhat e Bardha”, të cilët hapën koncertin që më vonë vazhdoi edhe me grupe të tjera të muzikës rok.

Rreth orës 22:30 në skenë u ngjit grupi “Troja” që ngjalli atmosferën në sallën “1 Tetori” të Prishtinës. Edhe pse pak me vonesë, Troja me këngët e tyre bëri një natë festive shumë të gjallë.

Koncerti ka vazhduar deri pas mesnatës, duke u e përmbyllur me këngët si “Mbretëresha kohë” dhe “Amaneti i Clownit”. /Telegrafi/

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Shiko profilin e anëtarit http://eja-ti.albanianforum.net
 
Troja “e kall” publikun e Prishtinës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: