WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Nik Xhelilaj, ndër 10 aktorët e talentuar në Evropë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Nik Xhelilaj, ndër 10 aktorët e talentuar në Evropë Empty
MesazhTitulli: Nik Xhelilaj, ndër 10 aktorët e talentuar në Evropë   Nik Xhelilaj, ndër 10 aktorët e talentuar në Evropë EmptyThu Dec 16, 2010 9:32 pm

Bruksel, 16 dhjetor - Qendra Kombëtare e Kinematografisë njofton se juria e “Shooting Stars – European Film Promotion”, ka shpallur si një nga 10 talentet e reja të Evropës, aktorin shqiptar, Nik Xhelilaj. Prej majit të vitit 2010 edhe Shqipëria përfaqësuar nga Qendra Kombëtare e Kinematografisë, është anëtare e European Film Promotion (EFP) i cili është rrjeti i vetëm ndërkombëtar që organizon promocion dhe marketim të Kinematografisë Evropiane në mbarë botën. Shqipëria mori pjesë këtë vit për herë të pare. Juria e përzgjedhur nga EFP (aktorja gjermane Heike Makatsch, regjisori danez Ole Christian Madsen, producenti francez Cédomir Kolar, casting director Lina Todd nga USA dhe autori dhe kritiku britanik i filmit Derek Elley) midis shumë kandidatëve nga e gjithë Evropa, zgjodhi 10 aktoret/aktorët më të mirë, për t’i promovuar si talentet e vitit 2011 në Kinematografinë Evropiane, ndër të cilët bën pjesë edhe aktori shqiptar Nik Xhelilaj, i përfaqësuar me filmin “Shqiptari”, transmeton BallkanWeb.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Nik Xhelilaj, ndër 10 aktorët e talentuar në Evropë Empty
MesazhTitulli: Re: Nik Xhelilaj, ndër 10 aktorët e talentuar në Evropë   Nik Xhelilaj, ndër 10 aktorët e talentuar në Evropë EmptyFri May 18, 2012 7:39 pm

esht edhe i bukur ky niku............

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Nik Xhelilaj, ndër 10 aktorët e talentuar në Evropë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) LIFESTYLE (¯`♥´¯) :: LIFESTYLE-
Kërce tek: