WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Juventus-Manchester City përfundon me barazim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Juventus-Manchester City përfundon me barazim Empty
MesazhTitulli: Juventus-Manchester City përfundon me barazim   Juventus-Manchester City përfundon me barazim EmptyThu Dec 16, 2010 9:33 pm

Prishtinë, 16 dhjetor – Sonte në 12 stadiume evropiane janë luajtur ose po luhen akoma takimet e fundit të këtij sezoni në Ligën e Evropës. Nga takimet që tashmë kanë përfunduar dhe që ishte një lloj derbi, ishte ai ndërmjet Juventusit dhe Manchester Cityt, e cila përfundoi me barazim 1:1. Baras përfundoi edhe takimi ndërmjet Bayer Leverkusenit dhe Atletico Madridit, gjë që i kushtoi ekipit spanjoll me rënie nga garat e mëtejshme në këtë garë. Nga gara është eliminuar edhe Genti i Belgjikës.

Rezultatet

Juventus 1 - 1 Manchester C.
Salzburg 0 - 1 Lech Poznan
Aris Selanik 2 - 0 Rosenborg
Bayer Lev. 1 - 1 Atletico Madrid
Levski Sofia 1 - 0 Sporting Lisbon
Lille 3 - 0 AA Gent

Nga ora 21:05 janë duke u zhvilluar edhe takimet, kurse rezultatet e pjesë së parë janë këto:

AEK Athinë 0 - 1 Zenit
Anderlecht 2 - 0 Hajduk Split
Getafe 1 - 0 Young Boys
Stuttgart 1 - 0 OB Odense
Debrecen 0 - 0 Sampdoria
PSV 0 - 0 Metalist Kharkiv

Anderlechtit të Besnik Hasit i përgjigjen këto rezultate momentale, sepse vetëm fitorja kundër hajdukut të Spliutit, por njëkohësisht edhe humbja e AEK-ut kundër Zenitit në Athinë i mundëson kalimin në fazën tjetër të Europa League.

Faleminderit për rekomandimin Faleminderit për rekomandimin

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Juventus-Manchester City përfundon me barazim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: