WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Durant, lojtari i vitit në SHBA

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Durant, lojtari i vitit në SHBA Empty
MesazhTitulli: Durant, lojtari i vitit në SHBA   Durant, lojtari i vitit në SHBA EmptyThu Dec 16, 2010 10:39 pm

Lojtari i Oklahoma Thunder, Kevin Durant është shpallur lojtari i vitit, pasi që falë tij kombëtarja e SHBA-së fitoi titullin e kampionit të botës në basketboll në Turqia 2010, pas 16 vjetëve.

Durant (22) në Botëror në Turqi është shpallur edhe lojtari më i mirë i kampionatit botëror, duke shënuar mesatarisht 22.8 pikë për ndeshje.

“Ka shumë rëndësi ky çmim për mua”, ka thënë Durant, i cili në mënyrën më të mirë shfrytëzoi mungesat e Koby Bryant dhe LeBron James në ekipin kombëtar amerikan.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Durant, lojtari i vitit në SHBA
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: BASKETBOLL-
Kërce tek: