WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Stresi i punës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Stresi i punës  Empty
MesazhTitulli: Stresi i punës    Stresi i punës  EmptyThu Dec 16, 2010 10:48 pm

Kur një person e ekzagjeron paksa me punën, nuk ka më forcë të investojë nga vetja në lidhje.

Personat që thonë se janë viktima të stresit të shkaktuar nga jeta moderne, janë vetë shkaku i stresit. E megjithatë, edhe pse realisht arrin të kuptojë se në ç'gjendje ndodhet, e ka të pamundur të mos ndihet i lënduar.

Të kesh gjithmonë diçka urgjente dhe të rëndësishme për të bërë, është një mënyrë për t'u ndjerë i rëndësishëm dhe të evitosh të bësh atë që nuk të përket. Por ajo që ka më shumë rëndësi është që të kuptosh se ku duhet t'i harxhosh energjitë e tua.

Puna është e rëndësishme për ty, por duhet të kuptosh se në jetë ka edhe lloje të tjera kënaqësish që nuk mund t'i marrësh nëpërmjet punës. /Telegrafi/

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Stresi i punës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) LIFESTYLE (¯`♥´¯) :: LIFESTYLE-
Kërce tek: