WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Rusia paralajmëron për tensionet midis Koreve

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Rusia paralajmëron për tensionet midis Koreve  Empty
MesazhTitulli: Rusia paralajmëron për tensionet midis Koreve    Rusia paralajmëron për tensionet midis Koreve  EmptySun Dec 19, 2010 10:23 pm

Moskë, 19 dhjetor – Rusia thotë se është seriozisht e shqetësuar se tensionet midis Koresë Veriore dhe asaj Jugore do të përshkallëzohen më tutje.

Pheniani ka kërcënuar se do të kundërpërgjigjet, nëse Seuli vazhdon me stërvitjet e planifikuara ushtarake në ishullin afër kufirit të kontestuar detar midis dy vendeve.

Muajin e kaluar 4 persona u vranë, kur Pheniani sulmoi ishullin gjatë stërvitjeve të ngjashme, njoftojnë agjencitë.

Këshilli i Sigurimit i OKB-së pritet të diskutojë situatën në një mbledhje urgjente, të kërkuar nga Rusia.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Rusia paralajmëron për tensionet midis Koreve
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: LAJME NGA BOTA-
Kërce tek: