WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Kamasutra Shqip

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 38

Kamasutra Shqip Empty
MesazhTitulli: Kamasutra Shqip   Kamasutra Shqip EmptySun Nov 28, 2010 3:21 am

Kamasutra Shqip 2z3uakl

Bashkimi i akrepit

Duke u nisur nga nje pozicion ku gruaja kalon me shpine partnerin,spostohet mbrapa derisa te mbeshtesi shpinen tek kraharori i burrit.
Per nje pozicion me komfort gruaja mund te shtrije kembet ne te njejtin drejtim me ato te partnerit.
Pro:
* pozicion origjinal,keshllohet per dashurine tantrike.
* Kontakt maksimal midis partnereve.
* Burri mund te perkedheli lehtesisht vaginen dhe gjokset e partneres.
Kundra:
* Nuk keshillohet per grate qe kane shqetesime nga shpina.
* Hapesira e levizjeve e kufizuar.

Kamasutra Shqip 2lz4v8

Bashkimi i elefantit
Duke u nisur nga pozicioni lopthi(burri mbrapa gruas se perkulur),gruaja rreshqet me embelsi ne barkun e partnerit duke bere qe burri ta mbuloje teresisht.Gruaja mund te lere kembet hapur per te lejuar nje penetrim me te mire,ose ti mbylli per te shtrenguar me forte penisin ne vaginen e saj.
Burri mund te mbahet tek parakrahet per te lehtesuar peshen mbi gruan e per ta penetruar me me force.
Pro:
* Stimulim i shkelqyer i mureve te vagines dhe i pikes G.
* Burri njekohesisht mund te perkedheli barkun e gruas e klitorin e saj.
* Kontakti fizik maksimal midis partnereve.
Kundra:
* Liria e veprimeve thuajse hic per gruan e cila mund te ndihet e shtypur nga partneri

Kamasutra Shqip 24fe9uv

Bashkimi i breshkes

Duke u nisur nga pozicioni i shtrirjes perfekte,burri hap kembet ne menyre qe te rreshqasin sa me mire kofshet e gruas.
Pro:
* Pozicion shume intim qe lejon kontaktin maksimal midis partnerve.
* Prokuron kenaqesi te madhe.
Kundra:
* Penetrim jo shume i thelle kur gruja mban kembet e hapura.
* Hapesira e levizjeve te kufizuara.

Kamasutra Shqip 9labyg

Bashkimi i Boas

Gruaja shtrire ne shpine duke u mbeshtetur lehtesisht ne krah dhe con kembet tek vithjet e partnerit.Burri mund te drejtoje penisin ne nje penetrim te embel.Ajo duhet te kontraktoje kofshet per te mbajtur penisin ne pozicion dhe per te rritur kenaqesine.
Pro:
* Pozicion origjinal per te bere dashuri me embelsi pa nxitim.
* Keshillohet per dashurine tantrike.
Kundra:
* Hapesira dhe thelesia e levizjeve e kufizuar.
* Rrezik daljeje pa dashje te penisit n.q.s. nuk mbahet mire nga gruaja.

Kamasutra Shqip Xeeqv4

Bashkimi i maces

Duke u nisur nga pozicioni i misionarit,partneret bilancohen ne krahe por embelsisht,duke evituar daljen e penisit nga vagina.
Pro:
* Pozicion intim e i embel te lejon te shihesh,puthesh pa u ndjere te dominuar.
Kundra:
* Hapesira e levizjeve e kufizuar dhe penetrimi pak profond.
* Rrezikon te dali penisi gjate barazpeshimit.

Kamasutra Shqip 2pq5qhg

Pozicioni i gersheres

Duke u nisur nga pozicioni i Andromakes,gruaja bilancohet mbrapa tek kembet e partnerit.Ky pozicion keshillohet per te vonuar ardhjen e partnerit.
Pro:
* Lejon je stimulim manual te klitorit.
* Shikim eksitues per burrin.
* Pozicion i mire per te ngadalesuar orgazmen e mashkullit.
Kundra:
* Kerkon nje elasticitet nga ana e gruas.

Kamasutra Shqip 5y4zdl

Pozicioni i llotos

Shtrire mbi shpine,gruaja perkul kembet duke i prezantuar vaginen e hapur partnerit.
Pro:
* Pozicion zbavites e origjinal.
Kundra:
* Kerkon elasticitet.
* I veshtire per tu mbajtur gjate dhe ndonjehere i dhimbshem per gruan.

Kamasutra Shqip 2quj7m1

Pozicioni i Bambuse

Duke u nisur nga pozicioni i misionarit gruajaj rreshqet nje kembe mbi shpatullen e partnerit qe njekohesisht sjell perpara gjurin e tij.
Pro:
* Pozicion zbavites,origjinal e shume akrobatik.
Kundra:
* Stimolimet jane te kufizuara.
* kerkon nje elaticitet te mire nga ana e gruas.

Kamasutra Shqip 5n3jtc

Pozicioni i misionarit

Pozicioni me i njohur,i pelqyr ne menyre universale qofte nga ata qe kane eksperience dhe ata qe jane pa eksperience burri shtrihet midis kembeve te gruas.
Ndonje jastek poshte bytheve te gruas i lejon nje penetrim me te mire duke ndryshuar kendin e penetrimit te vagines.
Pro:
* Pozicion komfort e natyral per te dy.
* Liri levizjeje per burrin.
* Te lejon te shihesh e te puthesh.
Kundra:
* Liri e kufizuar veprimi per gruan.Mund te behet i merzitshem,duhet praktikuar me moderim.

Kamasutra Shqip 30uagqs

Pozicioni i leruesit

Shtrire ne shpine gruaja mbeshtet bythet ne ane te krevatiti dhe shtrengon me kembe vithjet e partnrit.Burri gjunjezohet ne dysheme per te penetruar duke mbajtur penisin horizontalisht,paralel me aksin e vagines.Burri mund te rri ulur ndersa gruaja shtrihet ne nje tavoline.
Pro:
* Pozicioni vertikal midis penisit dhe vagines provokon ndjenja ndryshe nga ato te provuara nga nje pozicion vertikal.
* Penetrimi i thelle stimulon muret e vagines.
* Pozicion eksitues sidomos ne variantin ne kembe.
Kundra:
* Prakticiteti dhe berja e ketij pozicioni varet nga lartesia e krevatit ose tavolines.

Kamasutra Shqip 2eklsnm

Pozicioni i henes
Duke u nisur nga pozicioni ne gjunje,burri con kembet te shpatullat e gruas.Mund te perqafohen e te vazhdojne stimulimin duke dhene edhe shtytje vitheve te tyre.
Pro:
* Pozicion origjinal qe lejon nje penetrim te thelle.
* Stimulim i mire i klitorit.
Kundra:
* Kerkon nje elasticitet te mire te burrit.

Kamasutra Shqip 2vlwsac

Pozicioni i kallembit

Duke u nisur nga pozicioni ku burri i gjunjezuar,gruaja mbeshtetet mbi koke e mbi mbi kembet e saj duke harkuar kurrizin per te vendosur vaginen perballe penisit te partnerit.Burri e mban nga vithjet duke bere nje penetrim vigoroz duke pare reagimet e partneres.
Pro:
* Pozocion eksitues e provokues lejon nje penetrim te thelle e vigoroz i cili lejon nje pamje te mire per reagimet e partneres.
Kundra:
* Kerkon nje elasticitet te mire te shpines te gruas

Kamasutra Shqip 30rmow0

Pozicioni i Andromakes

Burri shtrire ne shpine,dhe e dashura ulet siper tij me kembet e hapura me trupin teresisht drejt.Gruaja kontrollon teresisht thellesine dhe ritmin e penetrimit.mund te lere te lire deshiren e saj per te dominuar.
Pro:
* Gruaja ka nje kontroll total qe i lejon te fitoje besimin e te provoje levizje te tjera per kenaqesine e saj.
* Burri ka duart e lira per te provuar nje kenaqesi me te medhe mund te perkedheli gjokset per ti dhene me shume kenaqesi,bythet dhe klitoridin.
* Stimolim i mire i pikes G.
Kundra:
* Ndonjehere kendi i penetrimit mund te jete pak komfort per burrin madje edhe me dhimbje n.q.s. penisi perkulet.

Kamasutra Shqip 2qbu42a

Bashkimi i flutures

Nisur nga pozicioni ku gruaja eshte ulur mbi burrin,gruaja spostohet nga mbrapa duke sjelle kembet perpara ndersa burri shtrihet duke i mbeshtetur mbi krahe.Te dy levizin kofshet ne menyre rrotulluese,njeri ne menyre te kundert te tjetrit.Gruaja mund te perdori kembet per te filluar futjen dhe nxjerrjen e penisit te partnerit.
Pro:
* Pozicion origjinal dhe estetik.
* Hapesira midis dy partnerve lejon te shikosh veprimet e tjetrit.
* Varietet i madh ne levizjen e kofsheve.

Kamasutra Shqip 1zdn04h

Bashkimi i bretkoses

Burri i shtrire ne shpine me kembet e hapura.Gruaja shtrihet mbi te ne menyre qe shputa e kembes te mbeshtetet mbi kemben e partnerit.Mund te perdore kete mbeshtetje per te levizur para-mbrapa trupin.Burri mund te stabilizoj pozicionin duke shoqeruar levizjet e duke e mbajtur nga vithet.
Pro:
* Pozicion origjinal e zbavites.
* Favorizon stimulimin e klitoridit.
Kundra:
* Hapesira e levizjeve e kufizuar.

Kundra:
* Pozicion shume atletik.
* Duart nuk nevojiten.

Kamasutra Shqip 22fbm9

Pozicioni i kovacit

Shtrire ne shpine gruaja,mbeshtet kembet e saj mbi shpatullat e partnerit te saj.Ky pozicion ndihmon ne nje penetrim sa me te thelle.Evitoni ta praktikoni menjehere pas preludit ose duhet te shikoni nese vagina ka arritur hapsiren maksimale.
Pro:
* Lejon nje penetrim total.
* I jep gruas kenaqesi shume te madhe mbi te gjitha nese burri vjen mbi gruan.
* I lejon burrit te realizoje deshirat e tij per te dominuar.
Kundra:
* Ky pozicion kerkon nje elasticitet te mire tek gruaja.
* Mund te jete i dhimshem nese penisi godet ne fundin e vagines dhe nese vagina nuk eshte e mire lubrifikuar

Kamasutra Shqip Aoxjc0

Pozicioni i kercimit te misionarit

Duke u nisur nga pozicioni i misionarit,gruaja ngre lart bythet per te levizur ne menyre rrethore vithjet,anesore e verticale.
Pro:
* Stimolim i mire qe stimolon shume shpejt orgazmen tek burri.
Kundra:
* Pozocion i veshtire per tu mbajtur gjate,lodhes per te dy.

Kamasutra Shqip 2mmwrxv

Pozicioni i ibrikut

Gruaja ulet mbi partnerin e gjunjezuar me trupin drejte.Burri e penetron pastaj e perkul perpara duke mbajtur me nje dore bythet e me tjtren shpinen e shoqes.Gruaja munde te mbeshtetet mbi nje dore per te lekundur vertikalisht belin e saj.
Pro:
* Pozicioni i mire per te kaluar nga nje pozicion ulur ne nje te shtrire pa nderprere penetrimin.
Kundra:
* Pozicion atletik qe u keshillohet vetem burrave atletike muskoloz dhe partnerja e lehte.

Kamasutra Shqip 2cen1hi

Bashkimi i lopes

Nje pozicion klasik qe eshte vleresuar ne menyre universale per nje eksitim dhe ndjeshmeri te jashtezakonshme per sa i perket te dy partnerve.Gruaja me kembe e dore ne toke penetrohet nga burri nga mbrapa qe mbahet mbi gjunje.
Gruaja mund ta bej pozicionin me te rehatshem duke perdorur ndonje jastek per te mbestetur berrylat.
Pro:
* Nje stimulim shume i mire te pjeses se perparme te vagines dhe te pikes G.
* Penetrimi eshte shume i ndjeshem dhe shume i thelle.
* Ne kete pozicion i jepet nje mundesi burrit per te prekur gjokset dhe klitorin egruas.
* Meqenese eshte shume eksituese per burrin i lejon atij te realizoje deshiren per dominim.
* Gruaja fillon te imagjinoj mbi partnere imagjinar.
Kundra:
* Disa gra mund te ndihen te nenvlersura nga pozicioni.
* Eshte shume e dhimbshme per gruan nese preket fundi i vagines.

Kamasutra Shqip 2rxjij9

Pozicioni i hapjes se madhe

Duke u nisur ngaa pozicioni Andromakes,gruaja sposton shpinen mbrapa duke rreshqitur nje kembe poshte asaj te partnerit.Gjate manovres,duhet te beje kujdese te shtrengoje mire penisine e te mos lejoje daljen nga vagina.Mund te levize majtas djathts per te sperimentuar kenaqesi te reja.
Pro:
* Nje pozicion origjinal qe eshte shume komfort per secilin nga partneret.
* Penetrimi anash, ofron kenaqesi ndryshe duke stimoluar muret anesore te vagines.
Kundra:
* Rrezik i daljes padashur i penisit gjate nderrimit te pozicionit.
* Hapesire e kufizuar e levizjeve.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
Kamasutra Shqip
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SEKSI / EROTIKA (¯`♥´¯) :: EROTIKA-
Kërce tek: