WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Thënia e Ditës

Shko poshtë 
+2
Gona
Mondi
6 posters
Shko tek faqja : 1, 2  Next
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptyFri Dec 24, 2010 10:10 pm

Po filloj une me nje fjale

Fjalen, sa e ke ne goje, e ke robin tend, kur te del nga goja, behesh rob i saj.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.


Edituar për herë të fundit nga Mondi në Tue Nov 01, 2011 1:01 am, edituar 2 herë gjithsej
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySat Dec 25, 2010 12:21 am

Njeriun nuk e ndihmon duke i dhene cdo dite peshk per te ngrene ,por duke e mesuar te zere peshk..


_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySat Dec 25, 2010 12:23 am

Kur te vdes dua te shkoj ne ferr pasi parajsen e jetova ketu me ty .


_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptyFri Jan 14, 2011 3:07 am

"Për ta shijuar plotësisht gëzimin duhet të kesh dikë me të cilin ta ndash."

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptyMon Jan 17, 2011 9:25 pm

''Të qeshësh shpesh dhe shumë ; të fitosh respektin e inteligjentëve dhe dashurin e fëmijëve ; të fitosh vlerësimin e kritikëve të ndershëm dhe të kapërdish tradhtinë e miqve fallso. Të vlerësosh bukurin; të shikosh gjërat më të mira tek të tjerët; të kontribuosh në botë që ta bësh një vend më të mirë, qoftë kjo me një fëmijë të shëndetshëm. Të dish se ia ke lehtësuar jetën dikujt tjetër me prezencën tënde . KJO DO TE THOTË T'IA KESH ARRITUR QËLLIMIT.''

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptyThu Jan 20, 2011 8:10 pm

Njeriu qe flet shume, sado mire qe te flasë, ne fund do ta thotë ndonjë marri!

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptyFri Jan 21, 2011 1:04 am

Bota është një vend i rrezikshëm për të jetuar, jo për shkak të njerëzve që veprojnë si djalli,
por për shkak të njerëzve që nuk bëjnë asgjë !

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Gona
Anëtar/e
Anëtar/e
Gona


Anëtarësuar Anëtarësuar : 07/12/2010
Postime Postime : 76
Vendodhja Vendodhja : Aty ku akush nuk mund te me gjeje

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySun Jan 23, 2011 1:46 am

Te mos duash nga frika se mos vuan, eshte si te mos lindesh nga frika per te jetuar !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Gona
Anëtar/e
Anëtar/e
Gona


Anëtarësuar Anëtarësuar : 07/12/2010
Postime Postime : 76
Vendodhja Vendodhja : Aty ku akush nuk mund te me gjeje

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySun Jan 23, 2011 1:47 am

Gjyko mbi inteligjencen e një njeriu në mbeshtetje të çështjeve për të cilat ai te pyet ! (Homeri)
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySun Jan 23, 2011 1:49 am

Tri detyrat më të rënda të kësaj bote janë: ta shpërblesh urrejtjen me dashuri, pranimi i të pamundshmës....!!!

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Gona
Anëtar/e
Anëtar/e
Gona


Anëtarësuar Anëtarësuar : 07/12/2010
Postime Postime : 76
Vendodhja Vendodhja : Aty ku akush nuk mund te me gjeje

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySun Jan 23, 2011 1:50 am

Mendim eshte kur shpirti flet me veten e tij.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
LinDa
Anëtar/e
Anëtar/e
LinDa


Anëtarësuar Anëtarësuar : 27/11/2010
Postime Postime : 69
Vendodhja Vendodhja : Prane teje

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptyMon Jan 24, 2011 12:38 am

Ai që s'ka bërë asnjë gabim, s'ka filluar asgjë të re !
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptyMon Jan 24, 2011 2:16 am

Nëse çekiçi është mjeti yt i vetëm, atëherë tendenca është qe çdo problem ta shohësh si një gozhde !

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptyMon Jan 24, 2011 8:10 pm

Nëse doni ta bëni Zotin të qeshë, tregoji projektet tuaja për të ardhmen !

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptyTue Jan 25, 2011 12:43 am

Preferoj te jetoj me mendimin qe pjesa me e bukur e jetës time nuk ka ardhur akoma !!!

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySat Jan 29, 2011 2:12 am

Dhuroja zemrën tënde vetëm dikujt që nuk do të harrojë asnjëherë sa me fat është që e ka atë..!

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptyFri Feb 11, 2011 1:53 am

Nqs jeta te jep 100 arsye për te qare . . . Ti tregoji asaj qe ke 101 arsye për te qeshur . . . !!

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySat Feb 12, 2011 1:04 am

Lindja dhe vdekja na imponohen... mënyra e te jetuarit varet nga ne..!!

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySat Feb 12, 2011 3:29 am

Disa shohin realitetin dhe pyesin : " Pse? " Unë ëndërroj te pamundurën dhe pyes veten : " Pse jo? " [ Bernard Shaw ]

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySun May 01, 2011 12:16 am

Te mos duash nga frika se mos vuan eshte si te mos lindesh nga frika per te jetuar

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 37

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySun May 01, 2011 12:18 am

Një mendje e shëndosh nuk gjunjëzohet para askujt.Nuk kërkon nder nga askush, derisa e kërkon nuk mund të quhet më nder!Mos u lut për atë as për këtë, krijo mundësi të realizosh atë që do sepse askush s'e bën për ty .

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySun May 01, 2011 12:27 am

Thënie filozofike
Për Jetën dhe Veten.....
1. Kam lindur duke qare kur te gjithe qeshnin. Do te vdes duke qeshur kur te gjithe do qajne!
2. Bej qe jeta jote te jete nje enderr por mos lejo qe endrra te behet jeta jote!
3. Jeta me dhuroi tre zgjidhje: seks, droge, dhe vdekje. Une zgjodha 2 te parat; e treta me zgjodhi mua.
4. Dielli qe perendon te prek ne shpirt vetem per te te kujtuar se te vodhi dhe nje dite.
5. Mos jeto me friken e vdekjes por vdis me gezimin se ke jetuar.
6. Me mire te humbasesh nje çast te jetes sesa jeten ne nje çast.
7. Ne nuk jemi ata qe jemi por vetem ajo qe te tjeret shohin tek ne.
8. Derisa ngjyra e lekures do te jete me rendesishme sesa ngjyra e syve, do te kete lufte.
9. Me mire nje fund i deshperuar sesa nje deshperim pa fund.
10. Te lindesh e pastaj te vdesesh. Ky eshte absurditeti i jetes.
Për Vdekjen, Trishtimin dhe Hidhërimet e Dashurisë...
11. Prapa çdo loje ekziston ideali i vdekjes.
12.Te gjithe kerkojne nje mik, por asnje nuk provon te behet i tille.
13. Po u zgjove ne mengjes dhe nuk e pe diellin ose dielli je ti, ose ke vdekur.
14. Perse nuk na lejojne te dashurojme ...X vjeç kur mund te vdesim ne çdo moshe?!
15. Nuk ju kerkova une te me lindni, ndaj me lini te jetoj. -
16. Dikush pret shiun per te mos qare vetem. -
17. Buzeqesh gjithnje edhe pse buzeqeshja jote eshte e trishtuar, sepse me i trishtuar se nje buzeqeshje eshte trishtimi qe nuk buzeqesh kurre. -
18. Jeta eshte veç nje enderr ne rrugen e vdekjes
19. Uroj qe kur te vdes te shkoj ne parajse, sepse ferrin e jetova ketu. -
20. Dashuria eshte gezimi i qenies 2, tmerri qe mbetesh 1, frika qe behesh 3. -
21. Nese juve ju mugon dikush ne bote, per mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL!
22. Mos qaj!!! Sepse ne bote ekziston gjithnje nje person qe jeton per buzeqeshjen tende. - Shume e vertete edhe per mua ne fakt dhe e di qe kam nje person te tille.
1. Shoku i vertete te preke ne plage, ne menyre qe ajo te sherohet me kohe.Ka shoke qe plaget t'mbulojn perderisa ato te behen ne trup,pastaj ai luan me ty,sepse kudo qe te prek,ti do te ndjesh dhimbje.-I.Dermaku
2. Fjalet e urta jane zbukurim i te folurit - Persiane
3. Bukuria e njeriut perbehet nga bukuria e fjales qe flet - (Sami Frasheri)
4.Mendimet e larta gjinden ne fjale te shkurtera-(Sami Frasheri)
5. Mencuria eshte arme e njeriut te kulturuar-(Herakliti)
6. Pasurine mund ta vjedhin, por diturine jo - (Hafiz Ali Korca)
7. Ai qe ta ruan te fshehten te do me shpirt - (Hafiz Ali Korca)
8. E vetmja rruge qe te con te dituria eshte puna - (B.Shoe)
9. Gjysma e punes eshte mbaruar kur ajo fillohet me deshire - (Naim Frasheri)
10. Nje pune e bukur eshte me e dobishme, se nje mije fjale te bukura - (Sami Frasheri)
11. Duhet te shfrytezohet mire koha, sepse jeta nga koha perbehet - (Sami Frasheri)
12. Mos u prish me vellane per pune te shokut, sepse shoqeria zhduket, vellazeria mbetet (Sami Frasheri)
13. Vetem puna i pengon njerezit qe te mos mendojne per gjera te keqija.
14. Me mire eshte te meritosh e mos te fitosh, sesa te fitosh e te mos meritosh - (Spenser)
15. Trupi sherohet me te punuar, mendja me te mesuar- (Naim Frasheri)
16. Me mire eshte te luftosh dhe ta humbesh betejen , sesa te mos luftosh asnjehere - (Hegel)
17. Politika s'eshte asgje tjeter, por mjeshteri e rrenes ne castin e duhur - (Volter)
18. Veprat flasin me shume se fjalet - (Angleze)
19. Dashuria mbin nga besimi, jeton nga shpresa, ndersa vdes nga meshira - (Monteskie)
20. Pa nderime s'ka dashuri - (Kant)
21. Nuk ka krijese pa dashuri, as dashuri te sinqerte pa xhelozi - (Mom)
22. Muzika eshte ushqim i shpirtit - (Shekspiri)
23. Vdekja eshte e bukur, kur jeta eshte e shemtuar - (Bah)
24. Ai qe nuk di dhe nuk di pse nuk di ; eshte i marre; largohu prej tij
Ai qe nuk di dhe e di se nuk di, eshte femije, mesoje; nese ti di, e nuk e meson ke bere gabim.
Ai qe di dhe nuk e di qe di, eshte i fjetur; mos e le te fleje por zgjoje nese nuk e zgjon ke bere mekat.
Ai qe di dhe e di se di eshte i mencur; andaj shko pas tij, nese shkon pas tij do te kesh udhen e ndricuar.
1.Puna është bazë e çdo kulture. - Gorki2.Pushimi është vetëm për të vdekurit. - Angleze
3.Puna është mënyra më e mirë për ta bërë jetën më të bukur. - Floberi
4.Atë që e punon gjithmonë, punoje me mençuri dhe mendoja fundin. - Gëte
5.Fruti i punës është më e këndshmja e kënaqësisë. - Vovenargu
6.Qetësia të mbyt. I gjallë është vetëm ai që punon. - Korneji
7.Gjëja më e bukur në jetë është puna e përzier me dashuri. - Shileri
8.Eshtë i paarsyeshëm ai që punon përtej forcave të veta. - Sofokliu
1. Kohrat e lashta kan qen rinia e botes. - Francis Bacon
2. Trashigushmeria siguron pertrirjen e makines se vjeter. - James Baldwin
3. Karakteri i nje njeriu eshte destinia e tij.
4. Njeriu me te gjitha kualitetet e larta qe posedon, mbart ne vete vulen e pashlyshme, te nje origjine te ult. - Charles Darwin
5. Eshte gabim i madhe qe te ënderrosh per vete më shume sesa duhet , dhe ta vlersosh veten mëposhtë sesa duhet. - Gete
6. Nga mungesa e respektit ndaj vetes rrjedhin aq shume vese , sa edhe nga respekti i tepruar për veten. - M.Montenj
7. Nderi eshte shperblim i dhene per virtytin. - Aristotel
8. Sjellja e drejte van me teper nga mungesa e vullnetit ,sesa nga mungesa e dijes. - G.Spenser
9. Sjellja morale nuk qendron në ate qe te ecim ne rrugen e shkelur, por te gjejme vete rrugen e drejte dhe pa frige ta ndjekim ate. - M.Gandi
10. Ne qofte se nuk ke mendime të keqija , uk do te besh as veprime te keqija. - Konfuci
11. Rrenja e puneve te liga ndodhet ne mendimet e keqija. - Tolstoi
12. Njeriu ka merita kur te metat e tij jane merita të perkoheshme. - Zh.Renar
13. Veset e popullit pothuajse gjithmone i kan rrenjet ne legjislacionin e tij te keq. - E.Eceverija
14. Necdo shtet duhet te egzistoj masa e pergjitheshme per matjen e virtyteve dhe te veseve .Parametrat e kesaj mase percaktohen nga ligjet e cdo shteti. - T.Gobbs
15. Cdo marrveshje qe prek ne dinjitetin e njeriut , edhe nese nuk eshte e kunderligjeshme ,perseri mbetet pa themel. - I.Zejme
16. Te pish pa pasur etje e te besh dashuri ne cdo kohe, zonje, vetem kjo na dallon nga kafshet e tjera. - Beaumarchais
17. Nje njeri ka nevoje per pak cmenduri sepse vetem keshtu ai mund te prese litaret dhe te jete i lire. - ZORBA
18. Heshtja jo gjithmone deshmon menquri; ajo deshmon edhe per pranin e budallakut. - P.Buast
19. Sado i madhe te jete virtyti , po te shenderrohet ne zakon nuk e meriton shperblimin. - M.Montenj
20. Bindja eshte ndergjegjja e arsyes. - Kant
21. Te denoj ty , jo sepse te urrej , por sepse te dua. - Aforizma antike
22. Eshte e pamjaftueshme te percaktosh moralin mbi besimin e bindjeve tuaja.Duhet akoma te zgjosh te vetja pyetjen; A jane te verteta bindjet e mia? - Dostojevski
23. Cdo dashuri q eka si shkak jo lirine shpirterore por diqcka tjeter , lehtesisht shendrrohet ne urrejtje. - Spinoza
24. Njeriu eshte enigme dhe ne bazen e njerzellakut, gjithmon ndodhet admirimi para kesaj enigme. - T.Man
25. Vetem duke e pas ne shpirt filantropin mund t´i duash dhe ti urresh njerezit. - Konfuci
26. Vetem ai qe i ka bindur njerezit per dashurin e tij ndaj tyre, ka te drejte dhe e meriton tu beje atyre kritik te rrepte. - M.Gandi
27. Me e mira per njeriun eshte te kaloj jeten mundesisht men je perkushtim sa me te gezuar shpirteror. - Demokrit
28. Jeta nuk mund te kete tjeter qellim , pervec miresise dhe gezimit .Vetem ky qellim-gezimi-eshte plotesisht i merituar per jeten. - Tolstoi
29. Kush e ka humbur gezimin ne jete , ai per mua nuk eshte i gjalle;Ate une e quaj kufom te pergjumur. -Sofokli
30. Maturia e shton gezimin e jetes. - Demokrit
31. Shpirti i gezuar eshte i fuqishem - Lukreci
32. Arsyeja perfaqeson ne vetvete shumen e te gjitha ndjenjave tona me te mira. - P.Shelli
33. Ndjenjat tona morale jane kaq te lidhura me forcen mendore , sa eshte e pa mundurte prekim dis apa prekur te tjera.Mendja e madhe keqdashese eshte nde shekuj e mallkuar ne kete toke.- D.Rjoskin
34. Morali eshte perpjekja shekullore e pajtimit te kerkesave tona vetjake. - Gete
35. Etika eshte filozofija e vullnetit te mire dhe jo vetem e veprimit te mire. - Kant
36. Pushteti i nje njeriu mbi te tjeret vret para se gjithash pushtetarin. - Tolstoi
Arsyeja e mosarsyes se arsyes time me ben mua qe me arsye te vajtoj bukurine tende." (SERVANTES)"Buzeqesh edhe kur je i trishtuar sepse trishtimi i buzeqeshjes tende eshte me pak i trishtuar se trishtimi i atij qe s'buzeqesh kurre."
"Kujdes! Hiqni maskat, mbajtja e tyre per nje kohe te gjate ka rezik t'ju behet fytyre."
"Enderrova qe bora digjte, enderrova qe zjarri ftohte dhe per te enderruar te pamunduren enderova qe ti te me doje." (LORKA)
"Nuk ka shkretetire me te madhe se shkretetimi i vete shpirtit njerezor." (BUXATI)
"Pa zhvillim dhe ushqim shpirteror nuk mund te shkojme tek Perendia dhe ushqimi shpirteror i perkryer do ishte DASHURIA."
"Njeriu duhet te ngrihet mbi te pamunduren kur ajo i del perpara, duke sfiduar veten dhe te tjeret per te realizuar ideale ne sherbim te vetes dhe shoqerise." (KADARE)
Njeriu rrugen e tij e can ose me shkelqimin e gjenise, ose me artin e te koruptuarit, ndryshe ndershmeria, s’pi uje." (BALZAK)
"Duaje tjetrin sa ka para, pozite dhe fuqi, kur ti reshkase kemba, godite edhe ti ." (BALZAK)
"Nuk eshte zotesi t’I kundervihesh dhe te permbysesh dicka por, te perpiqesh ta permiresosh ate." (AGOLLI)
THENIE DASHURIEKur njeriu dashuron nuk ka frike...
Miqesia e vertete nuk e njeh ziline dhe dashuria e vertete nuk i njeh nazet...
Qesh me Dashurine ai qe nuk ka qene kurre i brengosur prej saj...
Ne dashuri teper nuk eshte Mjaft....
Xhelozia lind me dashurine po nuk vdes gjithmone bashke me te...
Ne rini jetojme qe te dashurojme ne pleqeri dashurojme qe te jetojme...
Dashuria ben boten te rrotullohet ose e thene ndryshe
Love makes the world go around
Gold makes the world go around too
Dashuria eshte cmenduria e nje njeriu per aq kohe sa e jeton
dashuria s'eshte egoiste
menyra me e mire per te dashuruar eshte te dashurosh sikur s'ke qene lenduar asnjehere
Kur je i trishtuar shih ne syte e atij qe dashuron dhe ne ato sy do te gjesh forcen per te buzeqeshur
Ndoshta eshte budallallek te qash per dike, por eshte e mrekullueshme te mendosh qe lotet mund te thone ate qe fjalet s'e thone dot kurre
Kurre mos ji i friksuar ti thuash dikujt qe e do, ata mund te ta thyejne zemren, por ti mund te thyesh te tyren nqs nuk ja thuaj
Dashuria sheron njerezit, te dyja palet, edhe ata qe e japin dhe ata qe e marrin
Dashuria nuk ka te beje me ate cfare ti pret te marresh, ajo ka te bej me ate qe ti do te japesh- e cila eshte gjithcka
Dashuria eshte nje Keshtjelle me mure te larta, qe ka vetem nje porte.Kur futesh ne te kjo dere mbyllet per te mos u hapur me kurre, dhe per te te lene ne gjelberimin e pafund te kopshteve te keshtjelles
Dashuri ashte qe te ben te dashurosh
Dashuria eshte qe te ben te gezosh,
Dashuria eshte qe te ben te vajtosh
Dashuria eshte lumturi kur e ke prane
Dashuria eshte sherim kur ke doktorrin ose doktorreshen afer.
Dashuria eshte semundje dhe iluzion kur je larg.
Dashuria eshte vuajtje kur je i sinqerte."
Dashuria ta djeg zemren si zjarri drute.
Dashuria eshte verbim kur vendoset para arsyes."
Dashuria eshte shurdhim kur te largon nga njerzit e tjere.
Dashuria eshte memece kur nuk ke fantazi."
Dashuria eshte e shkurter kur dashurohesh mbas te bukures.
Dashuria eshte roberi kur dashurohesh ndaj pasurise.
Dashuria eshte liri dhe lumturi kur dashurohesh me njeriun e mire.
Dashuria qendron ne zemer prandaj sduhet te zgjedhi vetem me sy.
Sakrifica ,sinqeriteti ,fantazia, arsyeja ,xhelozia dhe besimi ..... jane velat e dashurise pa to ajo humbet ne detin e trazuar te jetes komplekse
Dashuria eshte celsi prej floriri qe hap dyerte e lumturise.
Shoqeria perfundon ne dashuri ndonjehere, dashuria ne shoqeri ? Kurre
Ne qofte se e do dike lere te lire, nqs ai vjen tek ty, eshte i joti, nqs nuk vjen, ska qene, dhe nuk do te jete i joti asnjehere.
Gezimi eshte rrjeta e dashurise qe ze shume shpirtra
DASHURIA ESHTE HUMNER QE PO RE STE GJENDEN ME AS KOCKAT
DASHURIA ESHTE SEMUNDJE E PASHERUESHME
DASHURIA ESHTE SYRI I NJE TE VERBRI DHE DEGJIMI I NJE TE SHURDHERI
PA DASHURI SKA JETE DHE JETE PA DASHURI KURR SMUND TE KETE
Dashuria nuk eshte uje qe tretet mbi dhe, por ajo eshte nje zjarr qe te djeg kudo qe je...
Ruaje dashurine e vertete se ajo te vjen njehere ne jete...
Dashuria eshte det gjithkush mund te zhytet por ai(ajo)qe nuk di not mund edhe te mbytet...

Dashuria e pare ka me shume nektare...

Dashuria eshte nje arme qe te vret pa krisme...

Jeta eshte nje lule,prej saj kurre mos u ndaj se dashuria eshte mjalti i saj...


Dashuria ka kemb e dhemb sepse mund te te kafshoje dhe te ik


Nëse më do, dua që ta dish se jo nuk je i vetmi


Dashurija eshte si era e nxehte


Pa puthje ska dashuri..


Dashuria eshte shanci qe ia jep dikujt per te ta thyer zemren..por qe shpreson qe nuk do ta beje..

Nese me duhet qe te zgjedh ne mes frymemarrjes dhe teje une do te shfrytezoja frymemarrjen time te fundit qe te te them TE DUA

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySun May 01, 2011 12:27 am

Dashuria eshte det, gjithkush mund te zhytet, por ai qe s’di te notoje, mund edhe te mbytet!

Dashuria eshte e verber, cmenduria e percjell!!

Dashuria eshte nje kopsht me lule nese hyn aty dije se u ngule!!

Dashuria eshte nje thesar i humbur qe kerkohet nga njerzimi,i cili neve na kujton,pse ja vlen per te jetuar!

“Dashuria e papjekur thote: “Te dua sepse kam nevoje per ty”, dashuria e pjekur thote:
“Kam nevoje per ty sepse te dua”.

Dashuri mundet te jap vetem ai qe dashuron!

Dashuri, nje emer, emer qe te there ne zemer qe kur permendet emri i saj lotet rrjedhin e vuajtja s ka skaj.

Dashuria e vertete eshte kur zemra dhe mendja jote thone te njejten gje!

Emer qe duhet me shume se vetvetja emer qe e din e c eshte e verteta,
qe te bene njemije vjet te jetosh e te bene c do gje ta gezosh! Dashuria!

Nese me do me lere te qete qe ta vertetoj se a te dua me te vertete,
e nese kujton se me ke fituar ky eshte nje mendim i yti i gabuar.

Dikur desha dikend, dhe ndoshta do ta dua, por si dikur dikend, asnjehere askend.
Edhe pse nuk jemi bashke , ende te dua dhe gjithe do te dua.

Gjithcka qe deshiroja nete dhe dite te tera, ishte te te dashuroja me gjithe fuqine e qenies sime.
Lutesha qe te pranoje te qendroje prane meje deri ne fund te jetes sime.

Per mua e vetmja ne jete, ne zemren time, e kaluar, ajo qe e deshta me te vertete.
Mos mendo se per ty poezia ime ka marre fund, sepse fundi nuk i vjen kurre edhe nese ty s te takoj askund.
Do te vazhdoj te shkruaj deri ne fundin e kesaj bote dhe nuk do te harroj kurre si me mashtroi dashuria jote.

I shkruaj asaj qe kurr nuk e takova, asaj qe ne zemer ende e mbaj dhe qe nga fillimi e dashurova.
I shkruaj zerit qe kurr se degjova, dashurise qe mbet vetem ne mendje, asaj qe vetem e enderrova.

I shkruaj nje femre qe e dua shume, i shkruaj i shkruaj, doren s mund ta ndale, i shkruaj ne megjes, diten,
ne mbremje, ne mesnate, i shkruaj dhe kur jam ne gjume. I shkruaj pa zemer se zemren time e ka ajo te falur nga une .

I shkruaj ne letra, por kujt nuk e di, Enigmes, enderres qe ne foto se pashe, i shkruaj asaj per te cilen mbaj zi,
i shkruaj asaj qe ne te, ne dashuri rashe.

I shkruaj zemres qe mundohem ta pervetsoj, asaj te ciles dashurine qe kam ndaj saj nuk din ta kuptoje.

Me fal zemer se ndoshta me flajet e mija te ledova , me fal shpirt se ndoshta nga dashurija te gjykova.
Me fal e dashur se vec per ty une mund te jetoje, me fal Syri im se pa ty une nuk dua te egzistoje.

Mos harro: Se vetem ty te deshta ne kete bote, mos harro se per ty mbrem su ndalen lot.
Mos harro se pa ty cdo gje eshte e kote, mos harro se te dua ma shume se dje, sote.

Me kujto edhe kur te thojne se nuk jam gjall, mos harro se as guri s kishte plas ma pare.
Me thuaj nje here se kote nuk ishte krejt ky vajtim , mos harro se ti je e vetmja lumturi ne shpirtin tim.

Mos lejo qe te behem i dashurise, edhe nje viktim , me thuaje nje here,
se me don sa te dua shpirti im. Mos mendo se edhe nese me Ty nuk jam, me beso se vetem ty te deshta, me zemer te them!

Edhe pse thone se koha hakmerret me harrese ndaj kujtimeve, dashuria ime per ty kurr nuk do te zbehet.
Dhimbje e madhe per mua do te ishte t’i harroj ditet me te lumtura te jetes sime.

Kam kerkuar nje njeri si ti pjesen me te madhe te jetes sime, por ishte shume veshtire ta gjeja.
Dhe befasisht u ktheva, dhe ti ishe aty.

Kur te bie shi, dil nga shtepia dhe leri pikat qe bien te te prekin,
jane puthjet e dashurise qe prej shume kohesh kam dashur te t’i jap.

cka te shkruaj kur s kam as fjale, nuk kam as zemer, se te gjitha ti kam fale!

Lulet nuk mi pranove, tani me ke zemeruar, kete gjest do ta kuptoje se dashurine time ke refuzuar!

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySun May 01, 2011 12:27 am

Thjesht disa njerez Zoti i ka denuar te jene te liruar nga ndjenjat.

Do te vdes me zemer te thyer, nga ti jam e zhgenjyer! Se ti me vrave pa meshire!!

Duke te humbur ty, humba dhe veten.Tani nuk mund ta gjeje dot as njeren e as tjetren !

Dhe pse e kam kaq te veshtire, po te perze nga zemra ime,
me mire ndrico si yll i larget , dhe me dil vec ne enderrime.

E di, se dimri do te shkoje dhe vera vjen perseri , dot m’kerkojh dere me dere , por s do te jem me aty.

E kam frike te mbes ne vetmi se te dua dhe ti ate e di. Dhe nese ty ste kam ketu atehere nuk mundem me me jetu!!

Edhe kenga e bilbilit pa ty me duket vaj! Edhe nese gezohem pa ty me vije te qaj!
Edhe pse ike nga jeta s`te ndaj!Kujtimet me ty ne zemer i mbaj!

Edhe nese kurr me nuk me thu se me don edhe nese kurr nuk me fol edhe nese me thu shko ne RR.S
te une do mbetesh qysh je kane qe nga biseda e pare qe kemi bere!

Edhe pse me nuk kam ndjenje dashurie, mallin e respektoj.
Respekti per ty eshte e vetmja ndjenje qe me ka mbetur brenda meje dhe nuk po dua ta zhduk.
Dhe malli ne keto momente nuk po me le vertet te qete.

Eshte e leht te gjesh nje te dashur dhe te ruash nje mik, por eshte e veshtir te gjesh nje mik dhe te ruash nje te dashur!!

Gjumi nuk me ze, nuk me flihet, pa ty e dashur nuk me rrihet.

Hape qiellin per mua sillma driten e diellit, hape qiellin dhe rete do te ikin. Do te shkrihen larg,
diku larg pergjithnje po une dua qe diellin te ma sjellesh vec ti.
Si mund te jetoj pa pakez qiell? Si mund te jetoj pa ty?!

Ike ti dhe dicka u keput brenda meje. Buzeqeshja ime pa gaz u be dhe dielli u fsheh pas nje reje.

Ishe e vetmja ne jeten time me te cilin une ndaja gezime.
Ditet qe se bashku kaluam me duket se shume shpejt perenduan.

Jam shume i brengosur zemra me loton shpirti im i lodhur ty te kerkon.

Jemi aq larg sa duhet t’kaloj male e dete te vij tek ty, te te gjeje.
Jemi aq larg por ne cdo cast si mjegull e lehte ti qendron mbi mua ti det here i qete, here i trazuar.

Jo s’kam dashur asnjehere te mashtroj nje vajze, por si mund te te fitoj kur ti me rri larg.
Nuk e di se c’mund te bej te me dashurosh, pak me shume ti duhet te me mendosh!! Nuk e njeh ne syte e mi,
ty te dashuroj, pres me ankth qe ti te vish, veten po shkaterroj.

Ketu jam dhe po pres qe pran meje te ulesh. Eja dhe zbukuroje dashurine, beje si nje kuror lulesh!

Ku shkon e dashur? Midis dy boteve, midis dy jeteve, njera e lene, tjetra e pa nxene ku shkon e dashur?
Endesh rrugeve si hije me bukuri perendie, natyre pranvere per rrethe per ty asnje shije!!

Ku mbet dashuria jone, me thuaj ku shkoje!!! Kaq shpejt per te u be vone, une nuk e kuptoje! Ti me ike pa e dite,
me le vetem kur nuk e kam prite, tani sillem poshteee,lart,mbrenda une e ndiej dashurine e zjarrt.

Kur t u afrova ne fillim desha vetem te lozja.. Tani qe te njoh nuk jam i denje per ty!

Kur erdhe ishe plote gaze, kur me shiqove me dhe fuqi, kur me perqafove me dhe besim.
Kur hyre ne zemren time fjales dashuri i dhe kuptim !!!

Mallin e kam rujt ne zemer ka shume kohe une s’te kam pare, syt’ e tu s’i kam harruar te dua si me pare!
Ndaj mos guxo te ikesh larg, jo, jo nuk dua te vuj per ty, se do ti fal cfar’ kam moje vajze qe perhere te jem me ty!!

Megjithate po te uroj, u befsh prape yll e leshofsh nure, me pas besoj se edhe per mua,

Mbi ndjenjen tone ra debore, gjithcka me tutje eshte e kote pra lamtumire,
vec lamtumire, se mirupafshim s’te them dot!!

Me kujtohet dita kur te takova ty. Ndjeva dicka qe kurre me pare nuk kisha perjetuar.
Deshiroja ta ndal kohen. Ajo dite me shi,
e ne te dy per nje cast te strehuar.
Deshiroja qe kurr te mos ndalet shiu qe mua me sjelli gezimin me te madhe te jetes.

Me lere te te prek floket, ngadal ti ledhatoj. Me lere te te them nje fjale, te them: te dashuroje!

Me premtove se gjithnje do te jesh prane meje. Gjithnje do t i mbaj mend kujtimet qe i krijuam se bashku.
Kisha dashur qe kurr te mos perfundojne ato dite.

Mos i hap krahet qe te fluturosh. Hapi krahet qe te me perqafosh!

Mos me rri larg sepse syte lote me pikojne. Me shiko me vemendje, shiko dy syte qe t dashurojne!!

Mos m’largo nga zemra,kur te largohem nga syt,mos ma mbyll deren,pse s jam fati yt!
Mos m’thuaj jeto kur jeta eshte trishtim,mos m’thuaj te qeshi kur nuk kam gezim!!

Mos me thuaj me ze te mekurm, se jeta eshte nje enderr e kote sepse shpirti i fjetur eshte nje shpirt i vdekur!

Ne asgje tjeter s mendoj kur syt e tu i shikoj. Dhe i qete kurr nuk rri sepse mendimet me shkojne tek ti.

Ne cdo hap ne cdo vend dhe ne gjum me bie ndermend. Kur flej me duket te kam prane,
kur qeshi me duket me shikon, kur qaj me duket me pajton. Eja prane meje !!

Ne endrren time ishim vetem ne te dy. Une qe u dashurova te ti, por ti keto nuk e kuptonte sepse ishe large meje!
Desha te afrohna por ti u largove prej meje. Sa u zgjova prej gjumit ti ishe ike diku ku nuk te gjeja ty.

Ne kete nate me shi malli me ka marre per ty. Ne kete nate me shi une mendoj per ty.
Ne kete nate me shi eja mos me le ne vetmi, se zemra ime te don vetem ty!

Ne mes te nates erdhe enderrat mi prishe ti, per mua ishe e vdekur e humbur ne gjithesi.
Me ler te qete te lutem gjumin ti mos ma prish, qelqi njehere thyhet nuk ngjitet serish!
Degjoje pikellimin qe shpirtin ma copeton qe bie bashke me shiun syte m’i mjegullon.
Ne mesin e nates, ne terrin e zi, une rri i zgjuar, dhe mendoj per ty! Hapi krahet larte ne qiell,
ti per mua je diell, por i lumtur prap nuk jam, se ty afer nuk te kam!

N’vendtakimin tone te pres si gjithmone, por ti me the: Mos me prit atje!Perseri te pres,
i jap vetes shprese, pasi jam zotuar, kemi me u takuar! E di se do t’vish, e di se s’mund te rrish,
e di se gabon pse ashtu e vepron. Kaloi kohe e gjate, u be ora nate tani eshte vone,
s’erdhe si gjithmone! Mendoj i vetmuar: ndoshta je penduar. Me duket do t’pres, i jap vetes shprese.

Nese duhet do t jetoj me lendimet e tua por une kurr s do te vdes, jetoj se te dua!

Nese sonte dalim bashk dua te jesh me e mira.Veshu mire e per merak, shoqet po ta kan inatin.
Ja kan nis e po flasin,shume e vogel e cfare fati !? Mos beso ti fjale te kota, mos beso cka flasin bota,
beso vec fjalet e mia se me dogji dashuria!

Nese vendos te me lash, lem kur bjen shi, sepse keshtu nuk i shef lotet e mi,
vendos kur eshte mjegull dhe vjeshte, keshtu nuk me shef te merzitur edhe e kam me let qe te vdes.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety


Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës EmptySun May 01, 2011 12:28 am

Ti je nje deshire magjike qe cdo nje deshiron te kete, deshira ime u plotsua se te kam ty per jet.Ti je nje enderr e nates, shume here per ty enderroj, kur vjen ne endrren time dije se shume te dashuroje.Ti je endrra qe endrroj ti je shpirti qe me mban, te takova dhe me ike tash te ndjeje qe s te kam pran.Ti je shpirti qe m’frymon fryma jote gjall me mban, ti je hana qe ndricon rrezet tua drite me bajn.Ti je shpres ti je gezim ti je loqka e shpirtit tim te kam hene te kam diell te kam zemer te kam shpirt te pres me shprese me pa durim qe t me behesh fati im.
Afrohu dhe me ngroh zemren qe per ty po vuan, afrohu dhe largo dhimbjet qe aq gjate me munduan!Afrohu me afer dhe ne sy me shiko, afrohu dhe me thuaj nje fjale, me thuaj qe me do!Afrohu ngadal dhe me fal ngrohtesin. Qendro me mua qe te kemi dashurine!
Si hena je i bukur, je i mrekullueshem, je i vetem. Si hena ndricon me pranine tende gjithcka qe rrethon. Si hena do te shihja per ore e ore bukurine tende deri sa te zhdukej pertej boshllikut dhe te prisja deri sa te shfaqesh serisht, te imagjinoj afer meje, me driten e syve te tu qe ndricojne te mite, por je kaq larg, pothuajse i paarritshem.
Te mos duash nga frika se mos vuan eshte si te mos lindesh nga frika per te jetuar.
Dashuri! Ja nje volum ne fjale, nje oqean ne nje pike loti, nje turbullire ne nje qeshje, nje mijevjecar ne nje sekonde.

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Sponsored content

Thënia e Ditës Empty
MesazhTitulli: Re: Thënia e Ditës   Thënia e Ditës Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Thënia e Ditës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DISKUTIME SHOQËRORE-
Kërce tek: