WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Rama: Skenari i përgatitur nga pushteti!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Rama: Skenari i përgatitur nga pushteti!  Empty
MesazhTitulli: Rama: Skenari i përgatitur nga pushteti!    Rama: Skenari i përgatitur nga pushteti!  EmptyFri Jan 21, 2011 8:54 pm

Tiranë, 21 janar – Kreu i Partisë Socialiste, Edi Rama ka reaguar menjëherë pas konferencës së kryeministrit Berisha. Ai tha se për opozitën nesër do të jetë ditë zie për viktimat, ndërsa porositi Berishën që të bëhet gati, sepse opozitën do ta ketë ballë menjëherë pas ditës së zisë.
Rama më këtë rast tha se “qytetarët shqiptarë po kërkojnë që në vend të mbizotërojë më shumë drejtësia, dhe të largojë një qeveri pushtuesish”.
Rama po ashtu kërkoi nga drejtësia që të nisë menjëherë hetimet ndaj kësaj ngjarje dhe të dalë në shesh drejtësia.
Kreu i socialistëve tha se kundërshtimi do të vazhdojë, por në mënyrë paqësore dhe jo me skenarin si ky i ditës së sotme që, sipas Ramës, është përgatitur nga pushteti.
Në demonstratën e sotme të dhunshme, që disa ditë më parë ishte ftuar nga PS-ja dhe partitë tjera opozitare, nuk u pa asnjë nga krerët apo deputetët e saj.
Një nga kundërshtarët më të mëdhenj politikë të Berishës, Spartak Ngjela, ndërkaq, premtoi se që nesër do të ketë sërish demonstratë në Tiranë.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Rama: Skenari i përgatitur nga pushteti!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: