WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Arrin në 4 numri i viktimave të demonstratës së dhunshme?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Arrin në 4 numri i viktimave të demonstratës së dhunshme? Empty
MesazhTitulli: Arrin në 4 numri i viktimave të demonstratës së dhunshme?   Arrin në 4 numri i viktimave të demonstratës së dhunshme? EmptySat Jan 22, 2011 12:20 am

Arrin në 4 numri i viktimave të demonstratës së dhunshme? 25sygox
Tiranë, 22 janar - Gjatë orëve të natës në spitalin e Tiranës ka vdekur edhe protestuesi i katërt nga tubimi i opozitës socialiste para selisë së Kryeministrisë së Shqipërisë, njoftoi korrespodenti i Zërit të Amerikës. Përfaqësues të shërbimeve spitalore bënë të ditur se krahas 4 të vrarëve, janë paraqitur edhe 31 qytetarë dhe 27 policë të plagosur, ndërsa mbi 100 të tjerë kanë pasur plagosje të lehta.
Mirëpo, informata më e re flet për mos konfirmim të viktimë së katërt.
Sipas mjekut të rojës në Spitalin Ushtarak të Tiranës, Ali Hila, numri i viktimave është tre.
“Një nga të plagosurit është në gjendje të rëndë pasi është qëlluar me armë në kokë”, ka deklaruar Hila.
Përfaqësuesi i opozitës, Preç Zogaj ka deklaruar mbrëmë se ka edhe një viktimë të katërt, duke përmendur edhe iniciale, por nuk dihet saktësisht nëse ka të viktimë të katërt apo jo. Mjekët thonë se një nga të plagosurit ndodhet në gjendje të rëndë, duke kaluar në vdekje klinike.
Qeveria dhe Partia Socialiste e opozitës nisën në mbrëmje shkëmbimin e akuzave me një seri konferencash për shtypin dhe deklarata të ndryshme. Partia Socialiste tha se qeveria mban përgjegjësi për të vrarët e gjatë protestës, ndërsa Qeveria fajësoi Partinë Socialiste për dhunë të organizuar ndaj institucioneve shtetërore dhe forcave të rendit.Një nga protestuesit në gjendje të rëndë

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Arrin në 4 numri i viktimave të demonstratës së dhunshme?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: