WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 PK-ja nesër nis kontrollin e një pjese të kufirit me Maqedoninë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

PK-ja nesër nis kontrollin e një pjese të kufirit me Maqedoninë  Empty
MesazhTitulli: PK-ja nesër nis kontrollin e një pjese të kufirit me Maqedoninë    PK-ja nesër nis kontrollin e një pjese të kufirit me Maqedoninë  EmptySat Jan 22, 2011 1:01 am

Prishtinë, 22 janar - Policia e Kosovës prej nesër do të kontrollojë një pjesë të zonës kufitare me Maqedoninë.
KFOR-i do t’ia dorëzojë këtë kompetencë policisë së Kosovës nesër me një ceremoni të veçantë, ku do të nënshkruhet marrëveshja e dorëzim- pranimit të një pjese të kufirit, në jug të Dragashit. Në këtë ceremoni do të marrë pjesë vetë komandanti i KFOR-it, gjeneral major Erhard Byhler, zyrtarë të lartë të qeverisë së Kosovës, asaj maqedonase dhe ambasadorë të të dy vendeve.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
PK-ja nesër nis kontrollin e një pjese të kufirit me Maqedoninë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA KOSOVA-
Kërce tek: