WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ramkovskit, edhe 30 ditë paraburgim

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Ramkovskit, edhe 30 ditë paraburgim Empty
MesazhTitulli: Ramkovskit, edhe 30 ditë paraburgim   Ramkovskit, edhe 30 ditë paraburgim EmptySat Jan 22, 2011 1:02 am

Shkup, 21 janar - Kolegji penal pranë Gjykatës themelore Shkupi 1, pronarit të televizionit A1 Velija Ramkovski, si dhe 13 ish drejtorëve dhe drejtorë aktualë të firmave, u ka shqiptuar edhe nga 30 ditë paraburgim. Ky vendim është marrë një ditë para skadimit të paraburgimit të mëparshëm 30 ditësh, të cilin në dhjetor 2010 e shqiptoi gjykatësi hetues për rastin ‘Merimanga’.
Jo zyrtarisht, sipas burimeve të gjykatës, paraburgimi është zgjatur për të parandaluar ndikimet eventuale ndaj hetuesisë, por edhe që të mos e përsërisin veprën.
Sipas kryetares së Gjykatës themelore Shkupi 1, Lidija Nedelkovska, hetimi për rastin 'Merimanga' vazhdon me marrjen në pyetje të dëshmitarëve të rinj deri në mbarim të janarit. “Do të prezantohen edhe provat e masave të posaçme të hetuesisë”, ka thënë ajo.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Ramkovskit, edhe 30 ditë paraburgim
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA MAQEDONIA-
Kërce tek: