WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Australian Open: Federer dhe Berdych në çerekfinale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 37

Australian Open: Federer dhe Berdych në çerekfinale Empty
MesazhTitulli: Australian Open: Federer dhe Berdych në çerekfinale   Australian Open: Federer dhe Berdych në çerekfinale EmptySat Jan 22, 2011 10:57 pm

Melbourne, 23 janar – Tenisti i dytë në botë, Roger Federer dhe bartësi i gjashtë në Melbourne, Tomas Berdych, janë kualifikuar në çerekfinale të turnirit të tenisit “Australian Open”.
Zvicerani për të dhjetën herë me radhë e ka mundur Tommy Robredon me 6-3, 3-6, 6-3, 6-2, ndërsa çeku e ka deklasuar bartësin e nëntë Fernando Verdasco me 6-4, 6-2, 6-3.
Kundërshtari i ardhshëm i Federerit do të jetë fituesi i meçit Stansilav Varvinga-Andy Rodick, ndërsa Berdych do të ballafaqohet me tenistin serb Gjokoviq, i cili po sot në tre seta e ka mundur spanjollin Nicolas Almargo.

_________________
Australian Open: Federer dhe Berdych në çerekfinale W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
Australian Open: Federer dhe Berdych në çerekfinale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: