WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Bayerni e rikthen frikën te kundërshtarët

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 38

Bayerni e rikthen frikën te kundërshtarët Empty
MesazhTitulli: Bayerni e rikthen frikën te kundërshtarët   Bayerni e rikthen frikën te kundërshtarët EmptySat Jan 22, 2011 11:00 pm

Munih, 22 janar - Bayern Munich rikthehet në formë. Sot ai ka zhvilluar një lojë të fuqishme me të cilën kënaqi sportdashësit e vet, por edhe frikësoi kundërshtarët, Bayern ka deklasuar sot me rezultat 5:1 Kaiserslauternin, në ndeshjen e javës së 19 të Bundesligës gjermane në futboll.
Mario Gomez ishte “fatlumi” në ndeshjen e zhvilluar në Allianz Arena. Ai ka shënuar het-trik (47’, 80’ dhe 84’), ndërsa dy golashënuesit tjerë të vendasve ishin Arjen Robben (45') dhe Thomas Muller (90’). Krejt çfarë bënë mysafirët në këtë përballje ishte një gol i nderit i realizuar nga Jan Moravek (62’).
Hannover është mposhtur në shtëpi me rezultat 1:0 nga Schalke, kurse Hamburgu mundi me rezultat minimal 1:0 Frakfurtin. Durtmund barazoi në shtëpi 1:1 me Stuttgartin, por ruan epërsinë e lartë në tabelë me 47 pikë, kurse i dyti renditet Hannover me 34 pikë, ndërsa Bayern i treti me 33 pikë etj.

Bundesliga - 19

Hamburg - E. Frankfurt 1:0
B. Muenchen - Kaiserslautern 5:1
Dortmund - Stuttgart 1:1
Mainz - Wolfsburg 0:1
Freiburg - Nuernberg 1:1
Hannover - Schalke 0:1


1. Dortmund 19 47
2. Hannover 19 34
3. B. Muenchen 19 33
4. Mainz 19 33
5. Leverkusen 18 33
6. Hambrug 19 30
7. Freiburg 19 30
8. E. Frankfurt 19 26
9. Hoffenheim 18 25
10. Schalke 19 25
11. Wolfsburg 19 23
12. Nuernberg 19 23
13. Kaiserslautern 19 22
14. W. Bremen 18 22
15. St. Pauli 18 18
16. Stuttgart 19 16
17. Koeln 18 16
18. M'gladbach 18 13

_________________
Bayerni e rikthen frikën te kundërshtarët W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
Bayerni e rikthen frikën te kundërshtarët
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: