WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Rregullorja e Forumit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Rregullorja e Forumit Empty
MesazhTitulli: Rregullorja e Forumit   Rregullorja e Forumit EmptyFri Nov 26, 2010 8:40 pm

Mirë se Vini në forumin Eja-Ti

Rregullat


Gjuha zyrtare e këtij forumi është gjuha SHQIPE. Të gjithë pjesëmarrësit duhet të shkruajnë shqip në forum. Të gjitha dialektet e gjuhës shqipe janë të lejuara por preferohet gjuha letrare shqipe, duke qenë se është gjuha më e lehtë për tu kuptuar nga shumica e shqiptarëve.

Rregullat prezente janë te vlefshme për te gjithë. Seksione të veçanta dhe forume të ndryshme mund të këtë rregullat e veta te cilat përcaktojë rregullat e sjelljes në to. Megjithatë, rregullat e tanishme janë të detyrueshme në çdo rast.

Këto rregulla janë futur për të krijuar atmosferë të rehatshme dhe konstruktive të komunikimit. Nëse forma e themeluar e komunikimit nuk ju përshtatet, atëherë mos u bëni anëtar.


I. Regjistrimi i përdoruesit.


Nëse regjistroheni në forum ju duhet të pranoni RREGULLAT e FORUMIT
Për tu regjistruar në forum një përdorues duhet të japë një adresë e-mail aktive. Ne garantojmë ruajtjen e fshehtësisë së informacionit të ofruar.
Zgjedhja e një emri (Nofke) është e drejta juaj ekskluzive. Ekipi drejtues i forumit rezervon të drejtën për të marrë masa për ndalimin e një përdorim Nofke.
Nofka nuk duhet të shkel standardet e pranuara përgjithësisht morale dhe etike dhe kjo është ofenduese për përdoruesit e tjerë në forum. Regjistrimi i Nofkës, i ngjan atyre ekzistuese në mënyrë që ata të mund të largojnë përdoruesit e tjerë të forumit, është e ndaluar.
Regjistrimin e përsëritur të një përdoruesi/e, pa marrë parasysh për qëllim e tij / saj , është e ndaluar. Kjo shkelje është konsideruar të jetë shumë serioze dhe çon në bllokimin e të gjitha llogarive.
Nëse ju nuk shfaqni veprimtari në forum për një kohë të gjatë, kjo llogari mund të hiqet.


II. Rregullat e sjelljes në forum.


Komunikimi në forum është i bazuar në parimet e moralit të pranuara në përgjithësi.
Përdorimi i fjalëve fyrëse dhe abuzive është e ndaluar rreptësisht, pa marrë parasysh në çfarë forme janë trajtuar ato fjalë. Fjalët e palejuara duhet të zëvendësohen me karaktere si. ****
Çdo reklamim, duke përfshirë projektet e internetit (me përjashtim të rasteve të miratimit paraprak me Administratorin), është i ndaluar me forcë.
Firma juaj në forum mund të jetë më shumë se dy rreshta. Por nuk mund të jenë fjali fyrëse për anëtarët tjerë.


III. Mesazh postimi.


Para se të krijoni një TEMË të RE, duhet të jeni të sigurt që ju e krijoni atë në forumin e duhur, zonën e subjektin e duhur dhe se kjo pyetje nuk është diskutuar më parë.
Krijimi i titujve të njëjtë në seksione të ndryshme dhe publikimin e mesazheve të ngjashme në temat e ndryshme është e ndaluar.


IV. Marrëdhënia në mes përdoruesve dhe Bordit Drejtues të Forumit.


Bordi Drejtues i Forumit duhet të jenë të gatshëm në diskutime me të gjithë anëtarët e forumit , ti marrë parasysh vërejtjet , këshillat dhe të gjitha sugjerimet tjera nga anëtarët.

Të gjitha ndryshimet dhe përditësitë në forum janë të kryera me konsideratë të opinioneve me përdoruesit dhe interesat e tyre.


Me Respekt Bordi Drejtues i Forumit .
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Rregullorja e Forumit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) RREGULLORJA E FORUMIT(¯`♥´¯) :: RREGULLORJA E FORUMIT-
Kërce tek: