WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Nuk lejohen 3 deputetë të PS në Spitalin Ushtarak

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Nuk lejohen 3 deputetë të PS në Spitalin Ushtarak  Empty
MesazhTitulli: Nuk lejohen 3 deputetë të PS në Spitalin Ushtarak    Nuk lejohen 3 deputetë të PS në Spitalin Ushtarak  EmptySun Jan 23, 2011 10:20 pm

Nuk lejohen 3 deputetë të PS në Spitalin Ushtarak  11boevc
Tiranë, 23 janar - Deputetja e Partisë Socialiste, Vasilika Hysi, së bashku me dy deputetë të tjerë, Ledi Shamku dhe Xhemal Qefalia, janë ndaluar të hynë sot në mbrëmje në ambientet e Spitalit Ushtarak.
Hysi deklaron për News 24 se “nuk lejohemi të vizitojmë Fiqiri Xibrin”. Sipas deputetes së PS-së, moslejimi i tyre është “shkelje e hapur e ligjit, pasi deputetët mund hyjnë në spital pa autorizim”.
Fiqiri Xibri, kreu i Sindikatës së Minatorëve, u arrestua më 21 janar gjatë demonstratës së opozitës përpara Kryeministrisë. Mbi të është ushtruar dhunë dhe ka përfunduar në spital.
Xibri njihet edhe nga protesta e kaluar e opozitës shqiptare, kur kamerat e kishin kapur, duke shpërndarë kompensimin në para për pjesëmarrës të grevës së urisë.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Nuk lejohen 3 deputetë të PS në Spitalin Ushtarak
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MEDIA DHE POLITIKA (¯`♥´¯) :: POLITIKA MBARSHQIPTARE :: :: LAJME NGA SHQIPËRIA-
Kërce tek: