WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 KQZ: PDK 32.4%, LDK 24.67, VV 12.55%

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

KQZ: PDK 32.4%, LDK 24.67, VV 12.55% Empty
MesazhTitulli: KQZ: PDK 32.4%, LDK 24.67, VV 12.55%   KQZ: PDK 32.4%, LDK 24.67, VV 12.55% EmptyMon Jan 24, 2011 1:12 am

KQZ: PDK 32.4%, LDK 24.67, VV 12.55% Okssxy
Prishtinë, 24 janar – Pas rivotimit në Mitrovicë, Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka dalë me rezultate preliminare në nivel vendi, për subjektet politike, që garuan në zgjedhjet e parakohshme parlamentare të 12 dhjetorit.

Partia Demokratike e Kosovës fiton 32.40 %, Lidhja Demokratike 24.67 %, Lëvizja Vetëvendosje 12.55%, Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës, 11.09 %, Aleanca Kosova e Re 7.22 %, Partia Fryma e Re 2.15 % dhe Lidhja Demokratike e Dardanisë 2.13 %.

Rezultatet preliminare në nivel vendi u shpallën njëkohësisht me rezultatet e rivotimit në Mitrovicë, në bazë të të cilave, sipas KQZ-së, PDK ka fituar 47.47 %, LDK - 22.3 %, VV - 11.5 %, AAK- 6.3 %, AKR -6.0 %, FER - 1.4 % dhe LDD - 0.2 %.

Sipas KQZ-së, dalja e votuesve në nivel vendi është 47 %.

Kryetarja e KQZ-së ,Valdete Daka, ka bërë të ditur se rezultatet përfundimtare do të publikohen pas numërimit të votave me kusht.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
KQZ: PDK 32.4%, LDK 24.67, VV 12.55%
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: