WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Australian Open: Edhe Murray në çerekfinale

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 37

Australian Open: Edhe Murray në çerekfinale Empty
MesazhTitulli: Australian Open: Edhe Murray në çerekfinale   Australian Open: Edhe Murray në çerekfinale EmptyMon Jan 24, 2011 8:14 pm

Melbourne, 24 janar – Endy Murray është kualifikuar për në çerekfinalet e Australian Open, pasi ka mundur me lehtësi në raundin e katërt Jurgen Melxer.
3 setet e fituara nga britaniku 6-3 6-1 dhe 6-1 zgjatën vetëm 1 orë e 44 minuta.
Supriza e këtij turi ishte eleminimi i Robin Soderling. Suedezi u mund nga ukrainasi Dolgopolov me rezultatin 2-3.
Në kampin e femrave, Vera Zvonareva u kualifikua për në çerekfinale pasi mundi çeken Iveta Benesova me rezultatin 2-0 për t’u përballur më pas me çeken tjetër Petra Kvitova.
Kjo e fundit u kualifikua mes 8 më të mirave pasi mundi në 1/8 e finaleve italianen Flavia Peneta 2-1 me sete 3-6; 6-3; 6-3.

_________________
Australian Open: Edhe Murray në çerekfinale W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
Australian Open: Edhe Murray në çerekfinale
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: