WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.



 
PortaliForumKërkoLatest imagesRegjistrohuidentifikimi

 

 Naser Rafuna: S’kam asgjë të përbashkët me Melen

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 39

Naser Rafuna: S’kam asgjë të përbashkët me Melen  Empty
MesazhTitulli: Naser Rafuna: S’kam asgjë të përbashkët me Melen    Naser Rafuna: S’kam asgjë të përbashkët me Melen  EmptyTue Jan 25, 2011 2:42 am

Naser Rafuna: S’kam asgjë të përbashkët me Melen  2u8l2yw
Aktori kosovar Naser Rafuna, i cili është i njohur me rolin e Muharremit (Meles) në serialin “Kafeneja Jonë”, thotë se në realitet ai nuk ka asgjë të përbashkët me këtë rol.

“[Me Muharremin] asgjë nuk kemi të përbashkët. Përndryshe një aktor kur ngjan me rolin, ai përveç se nuk është aktor, është edhe shembulli më i keq i atij profesioni”, ka thënë Naseri.

Aktori po ashtu ka thënë se është e vështirë të luhet një rol i tillë, porse atij i pëlqen të luajë role të cilat karakterizohen jo të lehta për tu luajtur.

“Është e vështirë, padyshim se po. Unë përherë i qasem rrugës së zhvillimit të një roli që është jo i lehtë për ta luajtur. Shumë aktorë dhe aktore vetëm se i largohen roleve të vështira duke pasur frikë në realizimin e tyre, prandaj edhe luajnë një rol të njëjtë në karrierën e tyre, vetëm se i ndërrojnë rrethanat e lojës”.

“Për të hyrë rrugës së vështirë dhe realizimit të roleve të ndryshme, komplekse, që duhet punë e madhe në realizimin e bazave të atij rolit, rrugën për këtë rrezik të këndshëm ma kanë mësuar prof. Enver Petrovci dhe prof. i ndjerë Faruk Begolli. Shpresoj se studentët e rinj nuk duhet humbur të shpjeguarit e mjeshtërisë së aktrimit nga profesori Enver Petrovci”, ka pohuar aktori.

Naseri përveç rolit të tij në serialin “Kafeneja Jonë” po ashtu është i njohur edhe me rolin e Ganiut në shfaqjen teatrale “Tre Gjermanët e Trashë”
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel


Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 28

Naser Rafuna: S’kam asgjë të përbashkët me Melen  Empty
MesazhTitulli: Re: Naser Rafuna: S’kam asgjë të përbashkët me Melen    Naser Rafuna: S’kam asgjë të përbashkët me Melen  EmptyMon Jun 04, 2012 6:19 pm

edhe keto te shkretet i mbyten thashethemet
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Naser Rafuna: S’kam asgjë të përbashkët me Melen
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Mourinho: Nuk kam frikë nga asgjë
» Totti: Barçës s’mund t’i bëjnë asgjë as tre Real Madrida

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) FORUMI KULTUROR (¯`♥´¯) :: KINEMAJA DHE TELEVIZIONI-
Kërce tek: