WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Vettel mbetet në Red Bull deri më 2012

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 37

Vettel mbetet në Red Bull deri më 2012  Empty
MesazhTitulli: Vettel mbetet në Red Bull deri më 2012    Vettel mbetet në Red Bull deri më 2012  EmptyThu Jan 27, 2011 9:28 pm

Madrid, 27 janar - Sebastian Vettel do të vazhdojë me Red Bullin edhe një sezon tjetër, deri në vitin 2012, nëse do të arrijë në këtë sezon objektivat sportivë të përcaktuar në kontratën e tij, lajmëroi gjatë ditës e përditshmja spanjolle “Marca”.

Gazeta njoftoi se kontrata e Vettelit, ndonëse skadon në fundin e sezonit aktual, ka të përfshirë një sërë klauzolash për paraqitjen. Nëse gjermani do të arrijë të garojë me rendiment të lartë, kontrata do të rinovohet në mënyrë automatike edhe për një vit.

Për kampionin e botës në fuqi përflitet një kalim i mundshëm tek Ferrari, ku duhet të zëvendësonte Felipe Massan, për t’u shndërruar në shok skuadre me rivalin e tij më të madh, spanjollin Fernando Alonso.

_________________
Vettel mbetet në Red Bull deri më 2012  W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
Vettel mbetet në Red Bull deri më 2012
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: SPORTE TJERA-
Kërce tek: