WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Clijsters fiton finalen e Austrlaian Open

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 37

Clijsters fiton finalen e Austrlaian Open Empty
MesazhTitulli: Clijsters fiton finalen e Austrlaian Open   Clijsters fiton finalen e Austrlaian Open EmptySat Jan 29, 2011 12:32 am

Melbourne, 29 janar – Tenistja e Belgjikës, Kim Clijsters është fituese e turneut të hapur të tenisit në Australi, pasi sot në finale në arenën Rod Laver mposhti kinezen Li Na me 3:6, 6:3 dhe 6:3. ishte kjo paraqitja e ttë e saj në finale të turneve për grand slam dhe fitorja e katërt në turne të tilla më të vlefshme. Tre turne të tjera më parë i ka fituar në USA Open.

Pas një kohe të gjatë, adhuruesit e tenisit patën rastin që edhe në konkurrencën e femrave të ndjekin një duel të barabartë, përplot kthesa. Befasia e këtij turneu, kinezja 28-vjeçare Li Na, sidomos në fillim të meçit, tregoi lojë shumë të mirë dhe fitoi setin e parë. Seti i dytë ishte përplot kthesa, por kinezja më vonë humbi përqendrimin dhe Klijsters fitoi setin e dytë me mjaft mund, ndërsa në setin e tretë e pati më lehtë dhe kësisoj u bë fituesja e turneut të parë të sivjetmë të madh, atij Austrlaian Open.

_________________
Clijsters fiton finalen e Austrlaian Open W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
Clijsters fiton finalen e Austrlaian Open
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: