WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Tahiri: Nuk ka koalicion me kryeministrin Thaçi dhe PDK-në

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Tahiri: Nuk ka koalicion me kryeministrin Thaçi dhe PDK-në  Empty
MesazhTitulli: Tahiri: Nuk ka koalicion me kryeministrin Thaçi dhe PDK-në    Tahiri: Nuk ka koalicion me kryeministrin Thaçi dhe PDK-në  EmptySat Jan 29, 2011 9:37 pm

Tahiri: Nuk ka koalicion me kryeministrin Thaçi dhe PDK-në  Ndmmgo

Prishtinë, 30 janar - Partia e Ramush Haradinajt vazhdon t’i qëndroj besnik zotimit të kahershëm të saj për të mos hyrë në një qeveri me Hashim Thaçin dhe partinë e tij. Përkundër qëndrimeve të shumë zyrtarëve në qendër dhe degë, Aleanca ende nuk ia ka hequr “vijën e kuqe” PDK-së, raporton sot gazeta Zëri. Besnik Tahiri thotë se qëndrimi zyrtar i AAK-së nuk mund të ndryshohet nga ballinat e gazetave dhe as qëndrimet personale të zyrtarëve të veçantë të partisë.

AAK sipas tij do t’i përgjigjet pozitivisht ftesës së PDK-së për të zhvilluar konsulta, por siç shprehet ai, në asnjë rrethanë, kursi i AAK-së nuk mund të jetë ndryshe.
Sipas Zërit, Tahiri ka thënë se “ne nuk kemi ndryshuar qëndrimin rreth mundësisë së bashkëqeverisjes me PDK-në. Ky qëndrim është që nga viti 2009 dhe ai është që AAK-ja nuk do të bëjë koalicion me kryeministrin Thaçi dhe PDK-në”.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Tahiri: Nuk ka koalicion me kryeministrin Thaçi dhe PDK-në
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: