WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Serbi Gjokoviq fitues i “Australian Open”

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Serbi Gjokoviq fitues i “Australian Open” Empty
MesazhTitulli: Serbi Gjokoviq fitues i “Australian Open”   Serbi Gjokoviq fitues i “Australian Open” EmptySun Jan 30, 2011 1:32 am

Melbourne, 30 janar – Tenisti serb, Novak Gjokoviq, mposhti tenistin britanik, Andy Murray, duke fituar për të dytën herë në “Australian Open” . Gjokoviq i dha fund shpresave të britanikut për titullin e parë Grand Slam.
Serbi 23-vjeçar fitoi me rezultat 6-4, 6-2, 6-3, për të rifituar titullin e fituar për herë të parë më 2008, transmeton BBC.
Murray shpresonte të bëhej britaniku i parë që fiton një titull të rëndësishëm, që kur Fred Perry fitoi US Open më 1936.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Serbi Gjokoviq fitues i “Australian Open”
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: