WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Nëntëdhjetedy raste me A/ H1N1

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Nëntëdhjetedy raste me A/ H1N1  Empty
MesazhTitulli: Nëntëdhjetedy raste me A/ H1N1    Nëntëdhjetedy raste me A/ H1N1  EmptySun Jan 30, 2011 1:35 am

Nga fillimi i epidemisë e deri të dielën nga mostrat e marra në Klinikën Infektive të QKUK-së janë të dokumentuar 108 të sëmurë të prekur me influencën në Kosovë.

Drejtues të Klinikës Infektive të QKUK-së thonë se në popullatë nuk duhet të ketë vend për panik, për shkak se janë të përgatitur mirë për menaxhim të influencës A/ H1 N1.

Drejtori i Klinikës Infektive, Shemsedin Dreshaj, ka thënë se gjatë këtij sezoni të gripit pandemik A/H1N1, në Kosovë janë konfirmuar 92 raste me këtë virus, 16 me virusin e influencës A, ndërsa dy raste me A/ H1N1 janë duke u trajtuar në mjekimin intensiv.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Nëntëdhjetedy raste me A/ H1N1
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: SHËNDETËSI-
Kërce tek: