WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Poezi per ty

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:35 am

Ti engjulli ime më bëre të zbuloj universin e dashuris ,
aty ku deshta të jem me ty një jetë të tër në horizontin
e pafund në qiellin e hapur me plot yje me zemra perplot dashurie .
Unë që besojsha në një dashuri të veshtir, mendojsha se është pamundur pritja ,
si të veproj kur ty s'të takoj , por tani e shoh se sa leht është kur të dashuroj
kur them se jam me ty edhe perse për nuk je afër,
asgjë nuk me duket e veshtir tani . . .
E tani si mundem të harroj ,
edhe nëse një dit jeta na ndan
përgjithmon me ke pran për të then deshiren e flaket që e kam ,
fjalen "Të dua " pa pershperis . . .
Sot kur e shiko të kaluaren
shoh një shpirt të humbur , një shpirt të thyer e të zhgënjyer nga jeta . .
Në presencen time shoh tani nje engjullë në drejtimin tim
që më mban në dor, së bashku fluturojm diku largë në qiell
që dashurin e flaket ta shijojm .

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:36 am

Premtoj se gjithmon do te te dua,
do respektoj ndjenjat a tua,
do jem i joti deri sa te vdes,
edhe ne vdekje ne parajse ty do te pres.
Sa te rroj do jesh idhulli im,
ai qe merzitjen ma kthen ne gezim,
me bukurine e diellit ne perendim,
do jesh gjithmon pjese e shpirtit tim.
Je ti evetmja qe adhuroj,
me ben si i cmendur te te dashuroj,
jetoj mes engjejve kur ty te shikoj,
e vetme pa ty kurre nuk dua te jetoj,
Premtoj se vetem i joti jam,
vend ne zemer vec per ty kam,
shpresoj qe me do sa te dua un ty,
qe endrren tone ta jetojme te dy

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:36 am

Naten zhytem ne mendime
erresira me mundon
nen jastek,
ne gushen time,lotet,
nje nga nje pikojne..
Pse s'mendove dhe per mua
qe ne zemer me lendove
Kur te dhashe puthjen e pare
z'do te iki me premtove.
Nga magji e syve te tu
dashurova si e marre
nen pisha,ne mesnate
yjet bashke na kishin pare
Dhe tani me thuaj
Kete plage si ta sheroj?
Me ne endrra mos te shoh
dhe nga mendja te largoj

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:36 am

.Mos me pyet si jetoi
kur dit e nat per ty mendoi
kur e din se jam i vetmuar
kur e din qe jam i lenduar.
mos me pyet pse kam lot ne sy
kur e din qe jan per ty.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:37 am

Ti nuk e di sa me ka merra malli,
Se po ta dije do te ma shuaje shpejt.
Ti nuk e di se c'zjarr kam ne gji,
Por dhe po ta dije, me kot do mundoheshe ta shuaje.
Ai zjarr nuk do akull, nuk do shi
Ai do zjarrin qe dhe ti ke ne gji.

Por ti nuk e di,ti nuk di asgje,
Ndaj dhe une pres me kot ardhjen tende.
Gjithe miqte e mij e dine per ty,
E dine qe te dua, qe per ty mendoj
E vec ne enderr ndjej kenaqesi
Sepse atje te perqafoj.

Ndaj dua te jete vetem nate.....
Se vetem atje, ti je me mua.
Por kur dita zbardh serish, e shoh se jam, gabuar.
Atehere qaj, qaj papushim
Se mbrekulline e zemres time, vetem ti nuk e di

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:37 am

Ma shkrumove zemren
shpirtin ma ke nxi
u ndame ne te dy
cfar do et bej pa ty,,
jeta na mashtrove
dhe shikimet tona
u ndam ne te dy dhimbje
mbajti zemra
athu dikush tjeter
ty te perqafon
a ndjehesh e lumtur
si ne lidhjen tone?
athu nga merzia
koken emban ulur
me rin pi cigaret pluhurin
pa eshkundur..
une te dua e dashur jeta na largoi
ma preve fuqin kur tha e se poshkoi
lamtumire goja stha
as do te thote kurre
u keputem si dy lule dhe pse u deshtem shume..
mos qaj edashur te lutem mos qaj
une prap te dua dhe pse ne krahe ste mbaj
plaget qe jan hapur ndoshta do sherohen
por ditet me ty kurre nuk do t"harrohen..

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:37 am

Deshiroj te kem krah te fluturoj
Te zbres ne buzet tua te puthi
Fort
dhe te tregoj se vetem
Ty te kam dhe sa shum te DUA
Te Dua te pres pa Ty zdo te Vdes
Me Yjet e Nates ty te pershendes
Atje eshte nje Lum ku ka Lule shume
Kur te jesh ne gjum vi te puthi une

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:38 am

Ne dasmen tende do te vij patjeter
por jo si dasmor por si plage e vjeter.
Do te ulem i vetmuar ne nje tavoline
dhe per fatin tim do te ngreh dolline.

Dhe i pa ftuar ne dasmen tende do te vij,
i strukur i lodhur si nje zog pa fole do te rri,
me lotet e mi do te pi e do te dehem,
do ta bej per ty e jo se do te defrehem.

Ne qofte se pa dashuri do me shohesh,
mos mu afro nuk dua te me njohesh
do ta kuptosh ne heshtje kete urim,
e une do te qaj prape, por per fatin tim.

E ne qoftese i bukur do te te dukem perseri
mos ma thuaj nuk dua me ta di.
Tani te pakten ki pakez meshire,
e te lutem femijes se pare
veja emrin e dashurise se vrare!!!

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:38 am

Edhe sa per ty te vuaj
edhe sa te jetoj me lot
edhe sa jeten te jetoj
pa lumturi ne kete bot
Edhe sa do te vuaj me zemer
edhe sa do te jem i vetmuar
edhe sa kohe do te kaloj
ta kuptosh sa te kam dashuruar
vuajtjen per ty e dashur
kurr per jete nuk e ndale
por tradhetine qe me bere
asnje here nuk do ta fale
edhe sa te qaj me lot per ty
edhe sa duhet te lotoj
edhe sa duhet qe kjo zemer
pa nje shprese te mos jetoj
a nuk mjaftoi tere kjo kohe
a nuk mjafoi nje perjetesi
a tu duk pak zemra e vrare
qe u djeg per nje dashuri
edhe sa per ty te jetoj
kur shpresa kurr nuk vdes
shpresa me vdes e fundit
e une ende do te pres
do te te dua ende vetem ty
do te ruaj ne zemren time
kur do te mendoj se ste kam
do te jetoj vetem me kujtime
edhe sa te jetoj me enderra
edhe sa te jetoj me zhgenjim
kur te dhashe besen time

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:39 am

Mendo te lus perpara
mos merr hap te gabuar
se ti je ajo vajza
qe shum e kam dashuruar
nese me vone me kthehesh
mua me sme gjen
kete dashurin time
me para kurr se blen
sdo te me gjesh mua
por do te gjesh vetem lot
do te kuptosh sa te deshta '
dhe sa te dua sot
ishte mire me qene
ti ne jeten time e para
se edhe nje jete qe jetuam
mbetem me rruget te ndara
kur une me ty isha
ne tjeter mendje skisha
vetem nje dashuri
qe me beri te mbaj

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:39 am

Nje enderr e nates
me zgjoi nga gjumi
po me rrjedhin djerset
sikur rrjedh lumi.
Nje enderr e bukur
me ty pran teje
te perqafoj fort me duar
dhe s'mund te ndahem prej teje
Nje enderr e nates se erret
ra si hije ne mesin tone
dhe nje dashuri te pathyer
ajo e theu pergjithmon.
Nje enderr e pash me ty
nje enderr te gjate dhe me lot
ti me ike pa LAMTUMIR
dhe u trete ne kete bot.
Nje enderr qe dikur e kisha
me nuk e kam kurr per jete
nje dashuri qe ty ta fala
ajo me humbi pergjithmone.
Nje enderr me gjak te plageve
nje enderr me lotet e syrit tim
nje enderr qe vetem ty te kisha
tani me mbeti plage pa sherim.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:39 am

Kur te takoj perseri
per mua vetem ti je dashuri
kur te takoj edhe sa te pres
eja eja mos me le te vdes
Do te vazhdoj te pres akoma
dhe me zemer dua te takoj
nje dite do te them ne sy
se vetem ty te dashuroj
do te prees sa nje jete
te takoj ne realitet
se dashuria e vertetet
nuk lindet vetem ne net
do te pres me duar hapur
dhe ty do te perqafoj
me duart e mia te zjarrta
belin tend do ta shtrengoj
ndoshta kete do ta lexosh
ndoshta te gjithe do ta kuptosh
kete e shkruan zemra ime
qe nje dite ndoshta do ta dashurosh
Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:41 am

Tani esht mesnate
Une si gjithnje jam ne mes yjeve_ me ty
Dhe fantazit e mia me lene pa gjum
Ne lumin e dashuruar
Notoj me peshkun tim te preferuar
Dhe me vjen nje delfin
Me butesin e tij me pushton
E une jepem per te vetmen dashuri
Qe e ruaj me shum zili
Ne zemren time te mbyllur me dry
Ku nuk mun te hy njeri per veq teje
Ti je aj qe ma mbush zemren lumturi
Dhe ma zbraz dhe me le si femi
Me shkrimet e mija per dashuri

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:46 am

E kaluara me pelqen
se te njoha ty,
te tashmen e dua
se jemi te dy,
nga e ardhmja kam frike
se mbetem pa ty....
Te dua zemer te put fort ne gush

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:46 am

Per ty

Per ty jetoj se te dua shume
Syte e tu te bukur i shof edhe ne gjume
Jeten do ta jap, per tenden dashuri
Ne varr po te me pyesin do te flas per ty
Henes edhe Diellit do ti tregoj une
Se shume te dua, dhe me mungon shume
Te nje lule kuqe shof fytyren tende
Buzeqeshja jote me vjen si ne enderr
Zemren do ta ndaj ne dy pjes
Te lutem mos me ler te vdes.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:46 am

Dua te qendroj prane teje
por edhe ti te jesh prane meje
te degjoj zerin tend
te cilen e kerkoj ne c`do vend
Te rri ne krahet e tua shpirt
dhe te kuptoj qe ti je me mua
Dua te shoh dy syte e tua te kalter
qe me veshtrojne me shume adherim
dua te prek duart e tua
te me perkedhelin ato mua
dua te shoh pranin tende
e cila shqipton fjalen ti je per mua.
Dua te te mbaj ne zemer
e mos te te humb as ne enderr
Dua te jem gjithmon i joti
dhe kurre te mos lendohesh nga una!

Mbrapsht në krye Shko poshtë
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyThu Feb 03, 2011 3:47 am

ceshte mergimi thoni ju
gjeja me e veshtire ne bote
pergjigjem une
ndoshta ju keni ndier
ndjenja deshperimi por
mergimi eshte
nje kenge nje kenge vajtimi
kjo thenie me vjen ndermend
"Balta eshte me e embel se mjalta
po e kuptoni ju vertete
cdo te thone keto fjal te arta
ndoshta jane pa kuptim
por keto jane ndjenjat e
nje njeriu ne mergim.

Mbrapsht në krye Shko poshtë
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyFri Apr 29, 2011 1:01 am


_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyFri Apr 29, 2011 1:01 am


_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyFri Apr 29, 2011 1:02 am


_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyFri Apr 29, 2011 1:02 am

Poezi per ty 20r0ltl

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyFri Apr 29, 2011 1:02 am

Poezi per ty Normal_poezi_111

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyFri Apr 29, 2011 1:02 am

Poezi per ty S2709121

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyFri Apr 29, 2011 1:02 am

Poezi per ty Love2dr9

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
sweety
Bordidrejtues
Bordidrejtues
sweety

Anëtarësuar Anëtarësuar : 29/04/2011
Postime Postime : 2345
Vendodhja Vendodhja : sarande
Mosha Mosha : 28

Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty EmptyFri Apr 29, 2011 1:03 am

Poezi per ty Lulecq7

_________________
Nese juve ju mugon dikush ne bote, për mua jeni ju qe i mungoni botes. - YLL! kam gjak, kam emer.... Shqiptar me shpirt,Sarandiote me zemer!!!
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://forumi.shqiperia.com/
Sponsored content
Poezi per ty Empty
MesazhTitulli: Re: Poezi per ty   Poezi per ty Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Poezi per ty
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: DASHURIA DHE ROMANCA :: POEZI-
Kërce tek: