WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ushtria çlirimtare kundër McDonaldsit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Ushtria çlirimtare kundër McDonaldsit  Empty
MesazhTitulli: Ushtria çlirimtare kundër McDonaldsit    Ushtria çlirimtare kundër McDonaldsit  EmptyMon Feb 07, 2011 9:37 pm

Ushtria çlirimtare kundër McDonaldsit  Xfq99f

Organizata sekrete, e cila e quan veten Ushtria Çlirimtare e Ushqimit (mos u frikësoni nuk është UÇK) njoftoi se anëtarët e saj kanë kidnapuar klounin Ronald McDonald, i cili është shenjë mbrojtëse e restorantit të ‘ushqimit të shpejtë’, McDonalds.

Kidnapuesit kërcënuan se do ta “ekzekutojnë” klounin Ronaldo, nëse nuk përmbushen kërkesat e tyre. E tërë skena i ngjan atyre videove të xhiruara nga anëtarët e organizatës terroriste al-Qaeda – pesë njerëz me maska në kokë qëndrojnë pas klounit Ronald, në kokën e të cilit gjendet kapela.

Zëdhënësi i grupit nga Finlanda kërkon që kompania e McDonaldsit të përgjigjet në pyetjet etike dhe nëse nuk e bën një gjë të tillë, klouni do të ekzekutohet.

“Para dy ditësh kemi kidnapuar Ronald McDonaldsin nga restoranti McDonalds. Na pëlqejnë hamburgerët me pomfrit, por më nuk mund të durojmë kur shohim se si po na shkatërroni ushqimin tonë dhe na turpëroni për para. Për këtë arsye mishi juaj më nuk shikohet me sy. Nëse nuk përmbushni kërkesat tona, do ta vrasim Ronaldin të premten më 11 shkurt 2011 në orën 18:30”, tha zëdhënësi i ushtrisë çlirimtare, njoftoi AFP.

Pas kësaj zëdhënësi lexoi tetë pyetje në të cilat kidnapuesit dëshirojnë përgjigje të sinqerta për procesin e prodhimit, aditivët dhe mëlmesat, si dhe pyetën pse shpenzimet e ulëta të prodhimit janë vlera e vetme e McDonaldsit.

Zëdhënësja e kompanisë Mcdonalds tha se tentim “kidnapimi’ është joserioz duke mohuar se kjo kompani mban sekret detajet e prodhimit dhe kualitetit të ushqimit.

“McDonalds është gjithmonë i hapur për biseda konstruktive me klientët e vet, aksionarët dhe mediat. Veprimi i këtij grupi është i papërshtatshëm dhe mënyrë e gabuar e komunikimit”, tha zëdhënësja.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Kingiaburrel
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Kingiaburrel

Anëtarësuar Anëtarësuar : 17/05/2012
Postime Postime : 507
Vendodhja Vendodhja : Qyteti i Gangstereve(Burreli)
Mosha Mosha : 25

Ushtria çlirimtare kundër McDonaldsit  Empty
MesazhTitulli: Re: Ushtria çlirimtare kundër McDonaldsit    Ushtria çlirimtare kundër McDonaldsit  EmptySat May 19, 2012 5:48 pm

te pakten ky i paska gjetur shpetimtaret e vete

_________________
Jeta esht nje genjeshter e bukur;ndersa jeta nje realitet i hidhur.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ushtria çlirimtare kundër McDonaldsit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) ARGËTIM DHE ZBAVITJE (¯`♥´¯) :: KURIOZITETE-
Kërce tek: