WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Sallatrat dhe pjatat e ftohta

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Sallatrat dhe pjatat e ftohta Empty
MesazhTitulli: Sallatrat dhe pjatat e ftohta   Sallatrat dhe pjatat e ftohta EmptySat Feb 12, 2011 10:27 am

Sallate italiane:
Merret miser i zier-100 gr,2 mozzarella nga 50 gr secila,1 kuti ton 100 gr dhe 3-4 kokrra domate.
Grihet mozarella dhe domatet,perzihen me njera tjetren,shtohet pastaj misri dhe toni.
Serviret me vaj!

sallate mikse:merr njeqind gram sallat patatesh te gatshme (behet me patate te ziera dhe majdanoz), nje konserve toni ne vaj, nje domate te fresket te prere ne copa te vogla, dhe sipas deshires kastravec turshi dhe djath te bardhe te thermuar (jo shum te kripur)
i perzjen dhe nese do i shton nje pik vaj ulliri dhe limon
ju befte mire
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Sallatrat dhe pjatat e ftohta
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) FORUMI KULTUROR (¯`♥´¯) :: KUZHINA SHQIPTARE-
Kërce tek: