WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Zrinjevac fitues i turneut “Pavarësia 2011"

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Zrinjevac fitues i turneut “Pavarësia 2011" Empty
MesazhTitulli: Zrinjevac fitues i turneut “Pavarësia 2011"   Zrinjevac fitues i turneut “Pavarësia 2011" EmptyThu Feb 17, 2011 11:08 pm

Prishtinë, 17 shkurt - Përfaqësuesja e Kosovës në basketboll ka humbur ndeshjen finale të turneut ndërkombëtar për nder të Ditës së Pavarësisë. Kosova u mposht nga ekipi i ligës së dytë kroate, Zrinjevac, të enjten mbrëma në Prishtinë me shifrat 59:64.
Ljubo Prgomet me 17 pikë dhe Ivan Peniq me 15 ishin më efikasët në triumfin e ekipit kroat.
Te Kosova, më efikasi ishte Edmond Azemi me 16 pikë, i ndjekur nga Samir Shaptahoviqi me 13 pikë e gjashtë asistime. Samiri u shpall edhe basketbollisti më i mirë i turneut.
Në ndeshjen për vend të tretë Liria e Tetovës mundi Tiranën me rezultat të ngushtë 88:86, pas lojës shtesë.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Zrinjevac fitues i turneut “Pavarësia 2011"
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: