WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ramos në planet e Milanit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Ramos në planet e Milanit  Empty
MesazhTitulli: Ramos në planet e Milanit    Ramos në planet e Milanit  EmptyFri Feb 25, 2011 10:15 am

Milano, 25 shkurt - “Rosonerët” kërkojnë mënyrën si të vijnë deri te qëllimi i tyre kryesorë – Serhio Ramos nga Real Madridi.

Sipas Corriere dello Sport, njerëzit e parë të Milanit mundohen që të dërgojnë një ofertë mjaft tërheqëse deri te Real Madridi e cila do ti detyrojë ” mbretërit” për transferimin e Serhio Ramos.

Gazeta e përditshme Italiane shkruan se “rosonerët” prioritet në afatin e ardhshëm të verës kanë angazhimin e cilësisë së dy pozicioneve anësore. Spekulojnë se Ramos refuzon që ta nënshkruaj kontratën e re me Realin dhe se ende është në bisedime për vazhdimin e besnikërisë me “mbretërit”, ndërsa atë dëshiron që ta shfrytëzoj Milani.

Përderisa Milani nuk mund të arrijë te Ramosi, atëherë qëllimi i tyre parësor i radhës do të jenë Matia Casani nga Palermo dhe Marko Caseti nga Roma.

Ali Sisoko nga Lioni është zgjedhje e parë për anën e majtë, ndërsa përfaqësuesit e Milanit tani më kanë filluar bisedimet me francezët për transferimin eventual të rojës në Milano.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Ramos në planet e Milanit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: