WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Trajnerja femër dëshiron t’i trajnojë meshkujt!

Shko poshtë 
AutoriMesazh
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Trajnerja femër dëshiron t’i trajnojë meshkujt!  Empty
MesazhTitulli: Trajnerja femër dëshiron t’i trajnojë meshkujt!    Trajnerja femër dëshiron t’i trajnojë meshkujt!  EmptyFri Feb 25, 2011 10:17 am

Berlin, 25 shkurt - Silvia Neid (46), fituese e Çmimit të përbashkët të FIFA-s dhe France Football si trajnerja më e mirë në futbollin e femrave në botë gjatë vitit 2010, ka vendosur që ndonjë ditë të udhëheqë ndonjë skuadër profesioniste.

“Jam e hapur për gjithçka. Pse mos të udhëheqë një ditë edhe meshkujt. Kam njohuri për futbollin të njëjtë siç kanë edhe kolegët e mi meshkuj, për shmebull Bernard Schuster ose Wolfgan Wolf”, ka thënë gjermania e guximshme, e cila aktualisht është trajnere e Kombëtares së futbollit të femrave të Gjermanisë.

Prioriteti i saj aktualisht është pjesëmarrja në Kampionain botëror i cili sivjet mbahet nga 26 qershori deri më 17 korrik në Gjermani. Futbollistët e saj duhet ta mbrojnë titullin e kampionit të cilin para katër viteve e kishin fituar në Kinë, kurse Gjermania ka qenë më e mira edhe në vitin 2003 në SHBAm por atëherë pa Neidin në bankinë.

Marrëveshje me federatën e futbollit ajo ka lidhur deri në vitin 2013. Për Gjermaninë luan edhe futbollistja shqiptare Fatmire Bajramaj.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Trajnerja femër dëshiron t’i trajnojë meshkujt!
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: