WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Getafe nuk i bën ballë Barcës

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather


Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 38

Getafe nuk i bën ballë Barcës  Empty
MesazhTitulli: Getafe nuk i bën ballë Barcës    Getafe nuk i bën ballë Barcës  EmptySat Mar 19, 2011 9:58 pm

Barcelona ka shënuar fitore prej 2-1 kundër Getafes, në takimin e të shtunës mbrëma të zhvilluar në Camp Nou në kuadër të javës së 29-të në La Liga.

Mbrojtësi anësor Daniel Alves kaloi Blaugranët në epërsi pas një goditjeje prej afro 23 metrash (17’), ndërsa me epërsi minimale u mbyll pjesa e parë.

Në fillim të pjesës së dytë (50’), pas një asistimi të Leo Messi, Bojan Krkic dyfishoi rezultatin.

Mirëpo në fund të takimit (88’), Manu Del Moral i dha shpresa skuadrës mysafire për një barazim eventual, mirëpo kjo nuk ndodhi deri në fishkëllimën e fundit të gjyqtarit.

Me këtë fitore, Barcelona ngritet në kuotën e 58 pikëve, tetë më shumë se Real Madridi që zhvillon derbin kryeqytetas kundër Atletico Madridit.

_________________
Getafe nuk i bën ballë Barcës  W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
Getafe nuk i bën ballë Barcës
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: FUTBOLL-
Kërce tek: