WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Projektohet stadiumi i parë i nëndheshëm

Shko poshtë 
AutoriMesazh
The Godfather
Anëtar/e
Anëtar/e
The Godfather

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 249
Vendodhja Vendodhja : I ulur ne karrigen time
Mosha Mosha : 37

Projektohet stadiumi i parë i nëndheshëm Empty
MesazhTitulli: Projektohet stadiumi i parë i nëndheshëm   Projektohet stadiumi i parë i nëndheshëm EmptySat Mar 19, 2011 10:14 pm

Siena, 19 mars - Stadiumi i parë i nëndheshëm i futbollit në botë nuk do të ndërtohet as në Emiratet e Bashkuara Arabe dhe as në Katar, por në qytetin e vogël italian Siena.
Në fakt, klubi që garon në Serie B është duke programuar që në kodrat që rrethojnë qytetin të ndërtojë një impiant të ri, i cili do të jetë tërësisht i zhytur në tokë, ndërsa lart do të mbulohet me bar.

Nëse realizohet, impianti do të jetë i gatshëm brenda vitit 2019. Në fakt, klubi i qytetit të vogël me 55 mijë banorë po projekton të ngrejë prej kohësh një stadium të ri, më modern, transmeton TCH.

Sipas autoriteteve lokale, qyteti turistik do të ndihmohej për t’u bërë një atraksion edhe më i madh për turistët, nëse projekti do të realizohet.

Stadiumi i nëndheshëm do të ketë 21 mijë vende, por në vend të ulëseve të zakonshme, parashikohet që edhe shkallët e stadiumit të shtrohen me bar.

_________________
Projektohet stadiumi i parë i nëndheshëm W2hdt3
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.eja-ti.tk
 
Projektohet stadiumi i parë i nëndheshëm
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: ÇDO GJË RRETH SPORTIT-
Kërce tek: