WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Aurela Gaçe me “Feel the Passion” në Eurovision

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Aurela Gaçe me “Feel the Passion” në Eurovision  Empty
MesazhTitulli: Aurela Gaçe me “Feel the Passion” në Eurovision    Aurela Gaçe me “Feel the Passion” në Eurovision  EmptyMon Mar 21, 2011 9:34 pm

Aurela Gaçe me “Feel the Passion” në Eurovision  351aag5

Tiranë, 21 mars - Aurela Gaçe do ta përfaqësojë Shqipërinë në festivalin e 56-të të këngës Eurovision, që këtë vit do të mbahet në Dyseldorf të Gjermanisë.

“Kënga ime”, që në versionin anglisht është titulluar “Feel the Passion”, është e kompozuar nga Shpëtim Saraçi, kurse tekstin e ka shkruar Sokol Marsi, transmeton REL.

Shqipëria ka filluar të marrë pjesë në këtë festival që nga viti 2004. Finalja e madhe e Eurovisionit të sivjetmë mbahet më 14 maj.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Aurela Gaçe me “Feel the Passion” në Eurovision
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: