WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada  Empty
MesazhTitulli: Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada    Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada  EmptyFri Mar 25, 2011 9:40 pm

Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada  2nusxau

Otavë, 25 mars - Nje spektakël bukurie, i kthyer në traditë për Kanadanë, Miss Universe Canada, edhe sivjet do të kurorëzojë vajzën më të bukur, që do të përfaqësojë vendin në garën vjetore për Miss Universe. Mes vajzave konkurrente është edhe 22 vjeçarja nga Kosova, Blerta Mahmuti.
E lindur në Pejë, Blerta është shpërngulur në Otavë të Kanadasë, si pasojë e luftës në Kosovë, në vitin 1999. Ajo studion për mjedis dhe biologji në Carleton University, ndërsa punon në MBNA Bank of America.
Përveç studimeve, Blerta është pianiste e arsimuar në Konservatorin mbretëror të Kanadasë.
Pasioni i Blertës për modën ka ndikuar në shprehjen e saj artistike nëpërmjet muzikës, modelimit dhe projekteve personale. Ajo ka qenë pjesë e disa ngjarjeve të modës, duke përfshirë edhe Javën e Modës në Otavë, transmeton portali Zhurnal.
Miss Universe Canada do të mbahet në Toronto, ku 60 vajza nga Kandaja do të qëndrojnë atje nga data 17 deri me 26 qershor, ndërsa kurorëzimi i Miss Universe do të bëhet më 25 qershor 2011.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
@Nora@
Bordidrejtues
Bordidrejtues
@Nora@

Anëtarësuar Anëtarësuar : 31/01/2011
Postime Postime : 443
Vendodhja Vendodhja : Diku Larg

Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada  Empty
MesazhTitulli: Re: Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada    Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada  EmptySat Mar 26, 2011 11:51 am

Sa keq Qe nuk marr une pjes ne Miss Universi affraid
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada  Empty
MesazhTitulli: Re: Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada    Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada  EmptySun Mar 27, 2011 8:21 pm

Do beheshe percjellesja e pare e Missit Laughing

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
Sponsored content
Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada  Empty
MesazhTitulli: Re: Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada    Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada  Empty

Mbrapsht në krye Shko poshtë
 
Blerta nga Peja kandidate për Miss Canada
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) MË PRANË NJËRI TJETRIT (¯`♥´¯) :: PORTALI I FORUMIT-
Kërce tek: