WwW.Eja-Ti.Tk
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PortaliForumKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Haxhi Krasniqi fiton rastin për titull bote

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Mondi
Bordidrejtues
Bordidrejtues
Mondi

Anëtarësuar Anëtarësuar : 26/11/2010
Postime Postime : 3474
Vendodhja Vendodhja : Always where I need to be...:)
Mosha Mosha : 36

Haxhi Krasniqi fiton rastin për titull bote Empty
MesazhTitulli: Haxhi Krasniqi fiton rastin për titull bote   Haxhi Krasniqi fiton rastin për titull bote EmptySun Apr 10, 2011 9:57 pm

Prishtinë, 10 prill - Haxhi Krasniqi ka shënuar fitoren e 35-të në boksin profesionist. Boksieri kosovar të shtunën mbrëma në Magdeburg të Gjermanisë fitoi me pikë pas tetë raundeve kundër ganezit me shtetësi gjermane, Ben Nsafoah. Krasniqi 24-vjeçar ka fituar të gjitha raundet. Ai bokson në kategorinë gjysmë të rëndë. Dueli i junikasit ishte parameç i luftës për titull të botës mes gjermanit Robert Stieglitz dhe Khoren Gevorit të Armenisë. Çka deklaroi për Kohën Ditore Haxhi Krasniqi lidhur me fitoren e mbrëmshme dhe kur do të boksojë për titullin e kampionit të botës mund të lexoni në faqet e sportit të së hënës të gazetës.

_________________
Ca pika shiu rane mbi qelq,
Per ty une befas ndjeva mall,
Jetojmë të dy në një qytet,
Dhe rrallë shihemi sa rrallë.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
https://eja-ti.albanianforum.net
 
Haxhi Krasniqi fiton rastin për titull bote
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
WwW.Eja-Ti.Tk :: (¯`♥´¯) SPORTI DHE SPORTDASHËSIT (¯`♥´¯) :: SPORTE TJERA-
Kërce tek: